A Széchenyi-Lánchíd és Clark Ádám. A város arcai. Szerk.: Török Gyöngyvér. Bp., 1999, Városháza. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.
Ortvay Tivadar: Pozsony város utcái és terei. Óváros. Pozsony, 2009, Kalligram. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Sebestyén Árpád: A csengeri járás földrajzi neveinek összegyűjtéséről. A szerző által DEDIKÁLT példány. Különlenyomat "A csengeri Krónika" a néprajzi helytörténeti antológiából, bélyegzésekkel, a címlapon szakadással, 325-332 p.
Somogyi József: Kőrösi Csoma Sándor emléki itthon és külföldön. Néprokonsági Dolgozatok 20. (Különnyomat a Turán - Magyar Néprokonsági Szemle 1942. évi XXV. évfolyamának III. számából). Bp., 1942, Turáni Társaság ("Élet"-ny.), 7 p. Kiadói tűzött papírkötés.
Tillmann László: Kétezeréves város. Ifjúsági elbeszélések Budapest múltjából. Ábrán Zoltán rajzaival. Bp.,1938, Szerzői, 190+1 p. Kiadói kopott, kissé foltos illusztrált félvászon-kötés.
Makkai Sándor, Rónai András, Asztalos Miklós, Gergely Pál: A mi Erdélyünk. Nemzeti Könyvtár 24-26. sz. Bp., 1940, Stádium Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kopottas állapotban.
Sigrid Koch: A szép delfinlány. Mítoszok és mesék a Gilbert- és Ellice-szigetekről. Ford. és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. Bp., 1976, Európa. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.