cca 1930 Szöllősy Kálmán (1887-1976) budapesti fényképész és fotóművész hagyatékából 3 db modern nagyítás (tánc a szabadban, balatoni vitorlás és egy családi kép a vízben, ahol jobb oldalon Szöllősy Kálmán látható, a táncos képen pedig a család hölgytagjai, jelzés nélkül, 21x15 cm, 10x15 cm
cca 1915-1930 Vadászerdő (Újszentes, Temes vármegye, Erdély), régi családi fotóalbum, érdekes képekkel (Temesvár környéke - vasúti híd, elegáns lakásbelsők, csoportkép vonattal, katonafotó, stb.), összesen 76 db fotóval, köztük egy nagyméretű csoportkép (Temesvári áll. leányiskola osztálya, 1914/15. tanév). Vegyes méretben és állapotban.
cca 1910-1920 Jeszenszky Ilona (1891-1970), a Budapesti Evangélikus Leánygimnázium tanárának családi fotóalbuma: szüreti képek, leánynevelő intézet épülete, vadászat, katonafotó, csoportképek, stb., főként a felvidéki Modor községben készült fotók, ahol a Jeszenszky család élt. Összesen kb. 50-60 db fotó + későbbi, kézzel írt levelek és képeslapok. Vegyes méretben és állapotban, korabeli zsinórfűzéses albumban, 27,5x20,5 cm
1941 Régi fotóalbum, benne balatoni autókörút képei (Balatonfüred, Keszthely, Tihany, Sümeg és Csesznek vára, stb.), Kolozsvár (Mátyás király-szobor), Sopron (Tűztorony), katonafotók. Összesen kb. 77 db fotó, változó méretben és állapotban. Korabeli zsinórfűzéses, vászonborítású albumban, kissé dohos, 25x19,5 cm
cca 1940 Elegáns fiatal úr portréja, dekoratív, kissé sérült, üvegezett blondel keretben (hátul ,,a főtanácsos úrtól" felirattal), fotó: 15,5x10,5 cm, keret: 24,5x18,5 cm
1965 A horvát Varteks textilgyár (Varteks varaždinska tekstilna industrija) emlékalbuma, 17 db fotóval, horvát nyelven feliratozva, vászonborítású albumban, 29,5x20,5 cm / Album with 17 photos, in Croatian language
cca 1900-1920 Népviseletek, hajómalom, Pered (Felvidék) térképe, stb.; 7 db üvegdia, Uránia Szemléltető Taneszközök Gyára, eredeti kartondobozban, 8,5x8,5 cm