Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 231

Hatvany Pál: Némelly fel-jegyzésre méltó történetek, mellyeket olvasás közbe egykor máskor öszve szedegetett és nemzete kedvéért a Magyar nyelven Világ eleibe ki-botsátott ? ?. Kassán, 1796. Ellinger János. 290 + [12] p. Korabeli papírkötésben, jó állapotban
18941.

Hatvany Pál: Némelly fel-jegyzésre méltó történetek, mellyeket olvasás közbe egykor máskor öszve szedegetett és nemzete kedvéért a' Magyar nyelven Világ eleibe ki-botsátott ? ?. Kassán, 1796. Ellinger János. 290 + [12] p. Korabeli papírkötésben, jó állapotban

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
132,63
142,86
Rabener, [Gottlieb Wilhelm]: Rabnernek szatirái, vagy-is gúnyoló beszédei Posonyban, 1786, Füskuti Landerer Mihály költségével, és betűivel, 407 p. Első kiadás. - Gellertnek egy víg-játékával egyetemben (három kötet egy könyvben). Fordította: Sz. S .J. [Sándor István (szlavniczai és lukai)]. Benne a szerző tanulmányával: A magyar vers-szerzésről röviden. A három részre tagolt könyv 260. oldalán pirossal nyomtatva: ,,A hajadon leányokhoz - való intés, ahol a szerző figyelmeztet, hogy a következő fejezet tartalma ,,gyenge füleiket meg sérthetnék ... ezért olvasatlanul hagyván által-ugorják. Korabeli, javított papírkötésben
18942.

Rabener, [Gottlieb Wilhelm]: Rabnernek szatirái, vagy-is gúnyoló beszédei Posonyban, 1786, Füskuti Landerer Mihály' költségével, és betűivel, 407 p. Első kiadás. - Gellertnek egy víg-játékával egyetemben (három kötet egy könyvben). Fordította: Sz. S .J. [Sándor István (szlavniczai és lukai)]. Benne a szerző tanulmányával: A' magyar vers-szerzésről röviden". A három részre tagolt könyv 260. oldalán pirossal nyomtatva: ,,A' hajadon leányokhoz - való intés", ahol a szerző figyelmeztet, hogy a következő fejezet tartalma ,,gyenge füleiket meg sérthetnék ... ezért olvasatlanul hagyván által-ugorják." Korabeli, javított papírkötésben

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
106,10
114,29
[Hübner, Johann (1668-1731)]: Johann Hübners reales Staats-, Zeitungs- und Conversations-Lexicon [...] Leipzig, 1777, Gleditschens Buchhandlung, 1 t. + 13 sztl. lev. + 2734 (hasábszámozás) + 8 (kihajtható) t. Német nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, viseltes borítóval, sérült, hiányos gerinccel, belül helyenként kissé foltos, de ép lapokkal.
18943.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
100,80
108,57
18944.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
74,27
80,00
18945.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
68,97
74,29
[Koródy Sándor] Papramorgó: Barátfülek. I-III. füzet. [Egybekötve]. I.: Antiklerikális okoskodások a kath. congressusi komédia, a felekezeti iskolák, a papság népámítási törekvései és egyéb szent dolgok felett. II.: Csalhatatlan okoskodások a római szultán világi birodalma, a kalifák utódjának csalhatatlansága, a lateráni nagydiván viselt dolgai és a katholilicismus egyéb titkos betegségei fölött. III.: Szent elmélkedések a papság vérszomja, az inquisitio gaztettei, az új syllabus káromkodásai és a zsinat egyéb botrányai felett. Pest, 1870, Heckenast Gusztáv, 128 p., 128 p., 127+(1) p. Félvászon-kötésben, viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel és bélyegzőkkel.
18946.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,75
51,43
Ady Endre válogatott versei. Vál.: Dóczy Jenő. Jaschik Álmos illusztrációival. Bp., 1921, Pallas, 234 p. + 8 (Jaschik Álmos által illusztrált, hártyapapírral védett színes képtáblák) t. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
18947.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
34,29
Eötvös József: Babérlombok. Báró Eötvös József műveiből. Füzte mély hálája s hódolata emlékéül Vachott Sándorné. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, Eötvös József portréja) t. +XXXIX+502+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Boldog Lajos-kötés, aranyozott lapélekkel.
18948.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Puskin Sándor: Anyégin Eugén. Regény versekben. Ford.: Bérczy Károly. Bp., 1920, Génius, 238+(2) p. + 8 (rézkarcok) t. Gara Arnold eredeti rézkarcaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel. Számozott (74./500), a művész, Gara Arnold (1882-1929) által aláírt példány!
18949.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,57
20,00
18950.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
Robert Merle Francia história I-XIII. köt. Bp., 2002-2005, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
18951.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
18952.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,44
45,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft