Könyökiné Laczkovich Ida: Karácsony. Jóska fillérei. Két elbeszélés. Bp., 1912, Franklin-Társulat, 169+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lap tetején vágásból eredő hiánnyal (szöveget nem érinti).
Banner Zoltán: Télikert. Versek. A szerző, Banner Zoltán (1932-) művészeti író által ALÁÍRT példány. Bp., 2022., Magyar Napló - Írott Szó Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1835 Tudománytár. Hetedik kötet. [II. évf. III. szám.] Közre bocsájtja a Magyar Tudós Társaság. Szerk.: Schedl Ferencz. [Toldy Ferenc.] Buda, ,M. Kir. Egyetem' betűivel, 3-274+X p. Kiadói papír védőborítóban, szakadt borítóval, a címlap és tartalomjegyzék hiányzik, foltos.
Cooper, James Fenimore: Az utolsó mohikán. Ford.: Réz Ádám. Novi Sad (Újvidék), 1959, Fórum. A borítót és a rajzokat Sztojnics Mirko készítette. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé fakó gerinccel.
Szivós Béla: András gazda, vagy mi lett a szolgalegényből. I-II. köt. Vasárnapi Könyvtár. Negyedik évfolyam 3-4. sz. Bp., 1897, Fraklin. Kiadói papírkötés.
Ohnet György: Az élet harcai. (Panin Szergiusz.) II. köt. Ford.: Fái J. Béla. Bp., 1882., Révai. Kiadói papírkötés, a borító szélein egészen kis szakadásokkal, a gerincen sérülésnyommal.
Mikszáth Kálmán: A tót atyafiak. (Elbeszélések és rajzok róluk). Legjobb könyvek. Bp.,[1898],Légrády, 163+1 p. Negyedik kiadás. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.