Babits Mihály: Herceg, hátha megjön a tél is! Bp., 1911., Nyugat, (Világosság-ny.), 104+6 p. Első kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, szakadt borítóval, a gerincen hiánnyal,
Babits Mihály: Recitativ. Bp., 1916, Nyugat Szépirodalmi Szemle. 131+5 p. Első kiadás. A borítón Falus Elek (1884-1950) grafikus illusztrációjával. Kissé sérült kiadói papírkötés, tulajdonosi névbejegyzéssel
Méhes András: Társalgó. Nélkülözhetetlen vezető a társaságban és az egész életen keresztül. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 312 p. Teljesen átdolgozott harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval.
Nagy András: Európa utolsó nyara. A szerző, Nagy András (1956-) író, drámaíró, forgatókönyvíró, egyetemi tanár által Safranek Károly (1953-2012) Jászai Mari-díjas színész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1992, Magvető - T-Twins Kiadó. Kiadói papírkötés.
A magyar tolvajnyelv szótára. Összeáll.: Szirmay István. Bevezető tanulmánnyal ellátta: Dr. Balassa József. Mindent Tudok Könyvtár 16. Bp., [1924], Béta Irodalmi Rt., 61+(4) p. Kiadói papírkötés, viseltes, sérült, javított borítóval, helyenként sérült, a fűzéstől elvált lapokkal.
Dr. Baktay Ervin: A diadalmas jóga. Rádzsa jóga. A megismerés és önuralom tana. Bp., 1942, Pantheon, 257+(3) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopottas borítóval. ajándékozási bejegyzéssel az előzéklapon
Papp Tibor: 25 x 25 - Bűvös négyzetek Párizs, 2007. Magyar Műhely, Kiadói katonált papírkötésben Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT!