Reigl Judit. Volume 1. Szerk.: Makláry Kálmán. Bp., 2010, Kálmán Makláry Fine Arts. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol, francia és magyar nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karcos papír védőborítóban.
Marosi Ernő: A középkor művészete II. köt. 1250-1500. Egyetemi Könyvtár. Bp.,1998., Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Második kiadás. Kiadói papírkötés. Marosi Ernő (1940-2021) Széchenyi-díjas művészettörténész, egyetemi tanár, a MTA tagja, az MTA Művészettörténeti Intézetének igazgatója (1991-2000.)
Nandor Vagh Weinmann: Ma vie du Christe. Textes de Daniel Rops... et de Raymond Charmet. [Paris], 1968, a művész kiadása. Vágh-Weinmann Nándor (1897-1978) Jézus életéről szóló festménysorozatából készült fólió album, részben merített papíron, kissé foltos kartonborítóban és kartontékában, sorszámozott (151.). Lapméret: 47x37 cm. Helyenként kissé foltos. / Folio album edited by the artist Nandor V...
L(ászló). Moholy Nagy Ludwig Kassak: Buch neuer Künstler. Körner Éva (1929-2004) művészettörténész utószavával és DEDIKÁLÁSÁVAL Haraszty István (1934-2022) szobrász, festőművésznek "Édeskének". Az 1922-es kiadás 1977-ben kiadott facsimile kiadása. Kiadói papírkötésben. Pausz védőborítóval.
Jacob Burckhardt: Die Baukunst der Renaissance in Italien. (Nach der Erstausgabe der "Geschichte der Renaissance in Italien). Jacob Burckhardt Werke - Kritische Gesamtausgabe Band 5. München-Basel, 2000, C.H. Beck - Schwabe & Co. AG. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban. Kísérőfüzettel.
Id. Vasilescu János gyűjteménye. / The Collecton of János Vasilescu Sr. Szerk.: Kolozsváry Marianna. Bp., 1999, id. Vasilescu János (Gyoma, Knyer-ny.), 327 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Művészeti Könyvtár 8 kötet: Darvai Móricz: Benvenuto Cellini élete és művei.; Divald Kornél: Budapest művészete a török hódoltság előtt.; Felvinczi Takács Zoltán: Dürer.; Malonyay Dezső: Szinyei Merse Pál.; Őhquist János: A finnek művészete - Ős időktől maig. - ; Ybl Ervin: Az olasz szobrászat három százada. I. köt.: A gótikus szobrászat. ; Péter András: A magyar művészet története. I-II. kö...
Cesare Vecellio: Costumes Anciens et Modernes. I-III. Habiti Antichi et Moderni di Tutto il Mondo di - - précédes d'un essai sur la gravure sur bois par M. Amb. Firmin Didot. Paris,1859-1860,Typographie de Firmin Didot Fréres Fils & C. Gazdag képanyaggal illusztrált (I. rész: 1-234, II. rész: 235-510.) Amatőr papírkötésben, de az eredeti borítók részben felhasználásával, széteső állapotban, hiányo...
A Kovács Gábor gyűjtemény. - The Gábor Kovács collection. Kovács Gábor (1957-) bankár, műgyűjtő, a KOGART alapítója által Haraszty István (1934-2022) Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT! Szerk: Fertőszögi Péter, Kratochwill Mimi. Bp., 2004. Vince. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval.