Szombathy Bálint: Art Tot(h)al. Tóth Gábor munkásságának megközelítése 1968-2003. Tóth Gábor (1950-2019) grafikus és festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT! Bp., 2004. Ráció Kiadó. Kiadói papírkötésben.
Rudolf Wittkower - Margot Wittkower: A Szaturnusz jegyében. A művész személyisége az ókortól a francia forradalomig. Osiris Könyvtár. Bp., 1999, Osiris. Kiadói papírkötés.
Sz. Morvay Judit: A cserépedény a mezőkövesdiek kultúrájában. DEDIKÁLT! Különlenyomat az Néprajzi Értesítő XXXVII. évfolyamából. Bp., 1955.,nyn., 31-64 p. Átkötött egészvászon-kötés, foltos, kijáró lapokkal.
Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés. A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemén...
The Thames and Hudson Dictionary of Graphic Design and Designers. London, 1998, Thames and Hudson. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Olga Goreva: The diamond fund of Russia. Moszkva, 2008, k. n.. 106+6 p. Angol nyelven Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Vajda. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2008, Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal, közte Vajda Lajos műveinek reprodukcióival illusztrált. Benne kiállítási meghívóval. Kiadói papírkötés. Meghívóval.
The Hula Kahiko Collection. Sacred Falls, 2007, Kim Taylor Reece. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, ajándékozási sorokkal.