Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Vállalata - Új folyam, 1908-1910. cyclus. Bp., 1910, MTA (Hornyánszky-ny.), 2 sztl. lev.+ 220+(4) p.+ 50 t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos, fakó gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.
R. Tombor Ilona: Régi festett asztalos munkák a XV-XIX. században. Bp., 1967, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1750 példányban.
Seres András: Bálint András virágai. Népi mesterek. Sepsiszentgyörgy, 1974, k.n.. Megjelent 1000 példányban. Magyar és román nyelven. A híres erdélyi fafaragó munkássága képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Marton László szobrászművész kiállítása. Tapolca, Batsányi János Városi Művelődési Központ, 1977. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval. Kiállítási katalógus. 12p.
Pest megyeiek az internacionalizmus eszmének győzelméért. Pest Megyei Munkásmozgalmi Múzeum. Szentendre, 1980, Pest Megyei Munkásmozgalmi Múzeum. Kiadói papírkötés.
Varga Mátyás kiállítása. (Katalógus, DEDIKÁLT). Bp., 1970, Magyar Nemzeti Galéria. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kis lapszéli ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal. A művész, Varga Mátyás (1910-2002) grafikus, díszlet- és jelmeztervező által DEDIKÁLT példány. + Kiállítási prospektus, valamint Varga Mátyás által aláírt üdvözlőlap
Lakat Erika (szerk.): Európai iskolás mesterek a székesfehérvári gyűjteményekben / Masters of the European school in the Székesfehérvár collections. Székesfehérvár, 2000, Szent István Kiráy Múzeum. 32 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Ámos Imre, Anna margit, Bálint Endre, Gyarmathy Tihamér, Korniss Dezső, Martyn Ferenc, Rozsda Endre, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival gazdagon illu...
László Ágnes: Erről még nem beszéltem senkinek Bp., 2009. Kossuth Kiadó, Kiadói papírkötésben Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT!