Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 290

A vízió állandóan változik. The vision is always changing. Lossonczy Tamás születésének 100. évfordulója alkalmából. Szerk.: Pataki Gábor, Pál Éda. Bp., 2004., Ernst Múzeum. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.246p. Hozzá Lossonczy Tamás halotti értesítője.
18352.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Dr. Homér Lajos: A bútor története Egyiptomtól Napjainkig. Bp.,(1947), "Barka",(Reiner Ödön-ny.), 313+2 p.+1 lev. .. 103 - 286. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói minimálisan kopott, aranyozott egészvászon-kötés, Számozott, 207. számú, a szerző, Homér Lajos (1909-?) által ALÁÍRT példány.
18353.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,84
18,57

Kerényi B. Eszter (szerk.): Nagy Sándor 150. Gödöllő, 2019, Gödöllői Városi Múzeum. Nagy Sándor (1868-1950) festő- és grafikusművész alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
18354.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

18355.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

18356.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Gyarmathy Tihamér életmű kiállítása, Budapesti Történeti Múzeum - Fővárosi Képtár. Gyarmathy Tihamér (1915-2005) Kossuth-díjas festőművész DEDIKÁCIÓJÁVAL Haraszty István "Édeske" (1934-2022) Kossuth-díjas szobrász, festő részére. Bp., 1995, BTM. Színes képekkel, Gyarmathy Tihamér festményeinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötésben.
18357.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. A kutató-, föltáró- s gyűjtőmunkát végezte Seregélyi György. Szeged, 1988. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
18358.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,84
18,57

Jékely Zsombor - Lángi József: Falfestészeti emlékek a középkori Magyarország északkeleti megyéiből. Bp., 2009, Teleki László Alapítvány. 459 p. Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és a mai Románia területén lévő templomokat és azok falképeit bemutató, színes és fekete-fehér képekkel nagyon gazdagon illusztrált kötet. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
18359.

Jékely Zsombor - Lángi József: Falfestészeti emlékek a középkori Magyarország északkeleti megyéiből. Bp., 2009, Teleki László Alapítvány. 459 p. Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és a mai Románia területén lévő templomokat és azok falképeit bemutató, színes és fekete-fehér képekkel nagyon gazdagon illusztrált kötet. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban...

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,43
21,43

Scheepmaker, H.J. (szerk.): Adventure in Art. New York, é.n. (1969?), Harry N. Abrams. Angol nyelven. Színes képekkel, többek közt Victor Vasarely, Nicolas Schoeffer, Francis Bacon, David Hockney műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőboritóban. A tételhez tartozik Anton E. Rupert dél-afrikai műgyűjtő (Rupert Museum) Haraszty István "Édeskének (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek 1994-ben kelt levele, amelyben budapesti találkozásukról és a könyv küldéséről ír. Egy gépelt oldal, Anton E. Rupert autográf aláírásával.
18360.

Scheepmaker, H.J. (szerk.): Adventure in Art. New York, é.n. (1969?), Harry N. Abrams. Angol nyelven. Színes képekkel, többek közt Victor Vasarely, Nicolas Schoeffer, Francis Bacon, David Hockney műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőboritóban. A tételhez tartozik Anton E. Rupert dél-afrikai műgyűjtő (Rupert Museum) Haraszty István "Édeskének (1934-202...

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

18361.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,43
21,43

Erdélyi István: Avar művészet. Bp., 1966, Corvina. Megjelent 1150 példányban. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés.
18362.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14

Kor-rajz. A húszas, harmincas évek világa, ahogyan Molnár-C. Pál látta. The good old days in drawings by Pál Molnár-C. Szerk.: Csillag Éva. [Bp.], 2014., MCP Műhely. Gazdag képanyaggal, Molnár C: Pál munkáival illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
18363.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft