Teljes magyar-latin szótár földrajzi nevekkel szaporítva. Szerk.: Bartl Antal és Veress Ignác a Pesti Kir. Főgymnasium tanárai. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, VIII+618+5 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, vaknyomásos táblákkal, kopott borítóval,foxing foltos lapokkal. Benne 1867-es ajándékozási sorokkal, Corzan Avendano Gábor (1827-1903) matematikus, az V. Kerületi Ma...
Ujváry, Zoltán: Állatmaszkok. Tiermasken. Studia Folkloristica et Ethnographica. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Leszek Kolakowski: Isten nem adósunk semmivel. Néhány megjegyzés Pascal hitéről és a janzenizmusról. Ford.: Liska Endre. Bp., 2000, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Theiss Ede: Közgazdaság, történet és társadalom szellemtudományi megvilágításban. Budapest, 1944, k.n., Különlenyomat a Közgazdasági Szemle 1944. évi 3. számából. 49p. Kiadói papírkötés.
Szulovszky János: Füstfaragók. Könyv a kéményseprőkről. Studia Folcloristica et Ethnographica 32. Debrecen, 1992., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói kemény-kötés.
Farkas Elek: Legujabb és legtömöttebb német-magyar és magyar-német zsebszókönyv I-II. köt. A magyar nyelv ujabb és legujabb alakulását tekintve legujabb kútfők után készítette - -. Stereotyp - kiadás. I. köt. Magyar - német rész. II. köt: Német - magyar rész. Pest - Lipcse, 1853, Heckenast Gusztáv - Wigand György, 4+386;4+419 p. Második lenyomat. Magyar és német nyelven. Korabeli egészvászon-kötés...