Opfermann, H. C.: Farbenfilm in Deiner Kamera. Halle (Saale), 1940, Wilhelm Knapp, 32 p.+ 8 (színes) t.+ (8) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült.
Döring, Wolf H.: Farbenfotos leicht gemacht. Harzburg, 1942, Heering-Verlag, 79+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Archibald Williams: A modern technika nagy alkotásai. Átdolgozta: Péter Jenő. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1912, Franklin. Első kiadás! Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, gerincen apró sérüléssel, első néhány kevés lap kissé foltos.
Ján Barica - Eduard Antal: A világ autói. Ford.: Karádi Ilona. Bratislava, 1974, Mladé letá. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis sérülésekkel, néhány lap kissé foltos.