A természet világa sorozat 2 kötete: VII. köt.: A növény és élete. Első rész. X. köt.: Az állat és élete. Második rész. Bp., 1941-1942, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopottas gerinccel, belül jó állapotban.