Könyvek: Történelem

Tételek száma: 112

Virág Benedek: Magyar Századok. [II. kötet.] MCCCI-MCDXXXVII. Buda, 1816, a' Királyi Univeritásnak betűivel, 520 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé foxing foltos lapokkal.
18172.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. I-V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1862-1863, Heckenast Gusztáv. , a harmadik kötet végére hozzákötve: Virág Benedek-- poétai munkái. Toldy Ferencz által Pest 1863. Heckenast.239p. A három kötet egységes, jó állapotú félvászon kötésben, színezett lapszélek, foltos lapokkal
18173.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Szabó Károly: A régi székelység. Székely történelmi és jogi tanulmányok. Kolozsvár, 1890, Stein János, 2 sztl. lev.+ 222+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
18174.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Klapka György: Emlékeimből. (Függelékül: Gróf Teleki László levelei). Bp., 1886, Franklin-Társulat, 1 t. (címkép) + VIII+626 p. Aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban, egy-két foltos lappal.
18175.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

18176.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Gazdagon díszített, aranyozott kiadói félbőr kötésben. Gerincek sérültek
18177.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Németh György: Karthágó és a só. Az ókortörténet babonái. Bp., 2002, Korona. Kiadói kartonált papírkötés.
18178.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Nemzeti Dicsőségünk. Szerk. Hock János. Bp.,é.n., Facsimile-EX Kiadó. Képekkel gazdagon illusztrált. Reprint kiadás, 1898-ban kiadott Nemzeti Dicsőségünk c. könyv hasonmás kiadványa. Kiadói festett, dombornyomott, illusztrált műbőrkötés vászon képpel. Számozott (500./2500/1332.) példány.
18179.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

18180.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

18181.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Robin Milner-Gulland - Nikolai Dejevszky: Az orosz világ atlasza. (A volt Szovjetunió országaival.) Ford.: Kertész Balázs. Bp., 2000, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18182.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Ekkehard Eickhoff: Velence, Bécs és a törökök. A nagy átalakulás Délkelet-Európában (1645-1700.) Ford.: Katona Tamás. Bp., 2010, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, foltos, hullámos lapokkal.
18183.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft