Virág Benedek: Magyar Századok. [II. kötet.] MCCCI-MCDXXXVII. Buda, 1816, a' Királyi Univeritásnak betűivel, 520 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé foxing foltos lapokkal.
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. I-V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1862-1863, Heckenast Gusztáv. , a harmadik kötet végére hozzákötve: Virág Benedek-- poétai munkái. Toldy Ferencz által Pest 1863. Heckenast.239p. A három kötet egységes, jó állapotú félvászon kötésben, színezett lapszélek, foltos lapokkal
Szabó Károly: A régi székelység. Székely történelmi és jogi tanulmányok. Kolozsvár, 1890, Stein János, 2 sztl. lev.+ 222+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp.-Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói díszdobozban, facsimile dokumentum-mellékletekkel. Megjelent 5000 példányban.
Középkori egyetemes történeti szöveggyűjtemény. Szerk.: Sz. Jónás Ilona. Európa és a Közel-Kelet IV-XV. század. Bp., 1999., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
Robin Milner-Gulland - Nikolai Dejevszky: Az orosz világ atlasza. (A volt Szovjetunió országaival.) Ford.: Kertész Balázs. Bp., 2000, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ekkehard Eickhoff: Velence, Bécs és a törökök. A nagy átalakulás Délkelet-Európában (1645-1700.) Ford.: Katona Tamás. Bp., 2010, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, foltos, hullámos lapokkal.