Könyvek: Történelem

Tételek száma: 112

Radványi János: Magyarország és a szuperhatalmak. Szamizdat kiadás. H.n., é.n., k.n. Kiadói papírkötésben. 129p.
18208.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Vajda Zoltán József: A lapátos hadsereg. Egy munkaszolgálatos élete a német és nyilas rémuralmon át az orosz felszabadításig. Bp., [1945], Müller Károly (Légrády-ny.), 171+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, a belső kötéstáblánál javított, helyenként kissé foltos lapokkal.
18209.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Baráthosi-Balogh Benedek: Kisebb finn-ugor véreink. Baráthosi Turán Könyvei XV. Bp., 1931, Szerzői. Kiadói papírkötés, kis borítószéli szakadásokkal.
18210.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Válogatt magyar népballadák. Bevezetéssel elláta: Morvay Győző. Budapest,é.n.,Lampel R., 66 p. + Gyergyai Albert: História. Budapest,é.n.,Lampel R kiadói papírkötésben
18211.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Ambrus Béla: Kossuth Lajos londoni bankópere. Különlenyomat a Levéltári Szemle 28. évfolyamának 3. számából. 635-656 p. H.n., é.n., k.n. Kiadói papírkötés.
18212.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Legyen úgy, mint régen volt... II. Szerk.: Boros Béla. Sydney,1999, Trianon Társaság. Kihajtható térképpel, rajta vármegyék címereivel. Kiadói papírkötés. Számozott (221./250) példány.
18213.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Pap Dénes: A magyar nemzetgyűlés Pesten 1848-ban. II. köt. Bp., 1881, Ráth Mór, 4 sztl. lev.+ 383 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült, javított gerinccel, kissé kopott borítóval
18214.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Csorba László: Száz év a magyar-olasz kapcsolatok szolgálatában. Magyar tudományos, kulturális és egyházi intézetek Rómában. A szerző, Csorba László (1952?) történész, 2010-től 2016-ig a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója által Haraszty István (1934-2022) Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek "Édeskének" DEDIKÁLT példány! Bp., 1995. HG & Társa Kiadó. Kiadói papírkötésben.
18215.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71

Gianni Guadalupi: Kína felfedezése. A nyugati világ és a mennyei birodalom találkozása. Pécs, 2003., Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18216.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

A terrakotta hadsereg. Szerk.: Valeria Manferto de Fabianis. Pécs, 2005., Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18217.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Gyurgyák János: Ezzé lett magyar hazátok. A magyar nemzeteszme és nacionalizmus története. Bp., 2007., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
18218.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Meczenstwo Walka, Zagłada Zydow w Polsce 1939-1945. (A lengyelországi zsidóság története 1939-1945). Warszawa, 1960, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Lengyel nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel. / First edition. Illustrated with black-and-white photos. In Polish language. Linen binding.
18219.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft