Nemzeti Emlékezet Bizottsága (NEB) kiadásában megjelent 2 db könyv: A dolgozó népet szolgálták? Fegyveres testületek és pártirányításuk a szocializmusban. Szerk.: Ötvös István, Trieber Péter. + Diplomácia - hírszerzés - állambiztonság. Szerk.: Andreides Gábor, M. Madarász Anita és Soós Viktor Attila. Bp., 2018, NEB. Kiadói papírkötés/kartonált papírkötés, jó állapotban.
Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok. Bp., [1928], Genius (Világosság-ny.), 641+(3) p. Második, bővített kiadás. Félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, fakó, foltos gerinccel, belül jó állapotban.
Barna Jónás: Kályhafűtőből bíboros. Történetek a német és török pusztítások idejéből. Bp., [1915], Magyar Kereskedelmi Közlöny (Globus-ny.), 118+(10) p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Olysói Gabányi János: Magyar várak legendái. II. sorozat. Bp., 1925, Szent István-Társulat, 397+(3) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos, kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Krúdy Gyula: 1848. Nagy idők nagy hősei. (A borítón: Nagy idők nagy fiai). Büky György tizenkét rajzával. Bp., [1948], Uj Idők (Márkus-ny.), 95+(1) p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval, lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel.
Barna Jónás: Rablánczon. A szabadságharc hősregéi. Bp., [1918], Magyar Kereskedelmi Közlöny (Tolnai-ny.), 127+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Farkas Emőd: Diákhősök 48-ban. Regényes történet a szabadságharcból. A tanuló ifjuság számára írta - - . Bp., é.n. (cca 1910), Magyar Kereskedelmi Közlöny (Tolnai-ny.), 176 p. Belloni László egészoldalas illusztrációival. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Fügedi Erik: Vár és társadalom a 13-14. századi Magyarországon. Értekezések a történeti tudományok köréből 82. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Forradalom előtt. Buda-pesti tollrajzok és életképek Petőfi korából. Szerk.: Waldapfel József. (Bp., 1948), Franklin-Társulat. 212 p. + 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással, néhány kis folttal, egyébként jó állapotban.