Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. 1849-1860. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Gergely András. Magyar Ritkaságok. Bp., 1987., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Gombocz Zoltán: Honfoglaláselőtti török jövevényszavaink. Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 7. sz. hn., én.(1960-1970), Könnyüipari Gép Adatfeld. V. Sokszorosító Részlegében. 1908-as reprint kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
Pap Domokos: Dávid Ferenc életrajza. 1510-1579. Kolozsvár, 1912, Dávid Ferenc-Egylet (Gámán J. örököse-ny.), 72+(8) p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a borítón foltokkal, belül jó állapotban.
Hermann Róbert: Duka Tivadar visszaemlékezése. Különlenyomat a FONS (Forráskutatás és Történeti Segédtudományok) IV. (1997) 2. számából. H.n., é.n., magánkiadás, 149-178 p. Tűzött papírkötés. A szerző, Hermann Róbert (1963- ) történész által DEDIKÁLT (Dr. Szele Lajosnak).
Dr. Kovacsics József (Szerk.): Magyarország történeti demográfiája (896-1995). Millecentenáriumi előadások. Bp., 1997, Központi Statisztikai Hivatal. Kiadói sérült papírkötésben, kissé sérült lapokkal.
Sárközi Mátyás: Micsoda életek. Emigránsok Angliában. Bp., 2008, Noran. Benne Stein Aurél, Korda Sándor, Moholy-Nagy László és mások. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Bartis Ferenc: Rácsok között Romániában (Erdélyben éjfélkor virrad). A szerző, Bartis Ferenc (1936-2006) író, költő által DEDIKÁLT! Bp.,1988, Idegennyelvű Folyóiratkiadó Leányvállalat. Kiadói papírkötés.