Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 68

1706 gróf Pálffy János (1664-1751) nádor kiváltságokat megerősítő levele Vásonyi Kovács György részére papírfelzetes viaszpecséttel 36x47 cm
13006.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
1846 Leszármazási tábla. Putak és Bordy? család. Kézzel festett, számos, klf címletű benyomott szignettával, hajtásoknál kis beszakadásokkal 36x48 cm
13007.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
1864 Máramarosszigetről küldött levél a Kolozs megyei Bádokra, a máramarosszigeti reáltanodai igazgatóság viaszpecsétjével
13008.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1873 Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr részére kiállított bizonyítvány, amelyben igazolják, hogy az árvai közbirtokossági uradalomnál szolgált. Sérült viaszpecséttel, Dobák Antal árvai közbirtokossági uradalom igazgató ügyésze aláírásával, 50 krajczár okmánybélyeggel, hátoldalán az Orsz. Honvéd Segélyző Egylet Kezelő Bizottsága bélyegzőjével. Hajtásnyomokkal, kisebb szakadással.   Storch Vendel a szabadságharcban 1848. júniusától közvitéz a 9. (kassai) honvédzászlóaljnál. Részt vesz a délvidéki harcokban. Aug. 16- tizedes, majd őrmester. 1849. jún. 28 (1.)- hadnagy a 63. zászlóaljnál, a II. hadtestben. A komáromi várőrséggel teszi le a fegyvert. 1850. jan. 24. besorozzák a 36. gyalogezredhez. 1852. okt. 5. leszerelik. 1867. volt főhadnagyként (?!) az Árva megyei Honvédegylet tagja.
13009.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
53,05
57,14
1891 Zágrábi Művészeti és Kézműves Társaság díszes tiszteletbeli oklevele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére, az elnök,a kincstárnok, valamint a titkár: Ivan Bojnicic Kninski (1858-1925) horvát történész és levéltáros aláírásával, sérült, 31x20 cm
13010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1891 Jegyzetek Dr. Bochkor Károly államszámviteltanához I-III. füzet. Bp., [18]91. szept. 17-én, október 14.-én, deczember 3-án. Kézzel írt egyetemi jegyzet, 3 füzetben, Zombath Pál vasúti tiszt hagyatékból. + 1867 Zombath Pál győri iskolai füzete, egy beírt oldallal. (Füzet: Pest, Posner Károly Lajos-ny.)
13011.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
1892-1894 Izraelita vallású fiatal emlékkönyve, magyar és német nyelvű bejegyzésekkel, aláírásokkal (Schlesinger M., Fuchs Ödön, Rosenczweig Olga, stb.), sérült vászonkötésben, hátsó borító hiányzik, néhány sérült, kijáró lappal, 19x12 cm
13012.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
cca 1892-1913 Bary József (1858-1915) bíró, jogász, a tiszaeszlári vérvád bírójának irathagyatéka. Benne a nagyváradi kir. törvényszéki bírói kinevezése (1902), valamint a Budapesti Közlöny erre vonatkozó 1 száma, személyi adatlapjának másolata. Valamint a nagyváradi kir. törvényszék elnökévé történő kinevezése. Valamint autográf kéziratos memoárja, amely későbbi könyve alapja is volt, foltos, 4 sztl. lev.
13013.

cca 1892-1913 Bary József (1858-1915) bíró, jogász, a tiszaeszlári vérvád bírójának irathagyatéka. Benne a nagyváradi kir. törvényszéki bírói kinevezése (1902), valamint a "Budapesti Közlöny" erre vonatkozó 1 száma, személyi adatlapjának másolata. Valamint a nagyváradi kir. törvényszék elnökévé történő kinevezése. Valamint autográf kéziratos memoárja, amely későbbi könyve alapja is volt, foltos, 4 sztl. lev.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
1899-1911 Déry Béla (1868-1932) festőművésznek, a Nemzeti Szalon igazgatójának 3 db, saját kézzel írt képeslapja Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus részére.
13014.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
cca 1900 Kézzel rajzolt, humoros német nyelvű képeslap, Czullik Betti (Czullik Ágost, a Liechtenstein hercegi kertek igazgatója lánya) részére címezve, 14x9 cm
13015.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
1900-1908 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus által családjának írt 10 db képeslap.
13016.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
1901 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus fényképes Ős-Budavárba szóló bérlet-jegye, a felületén törésnyommal, 12x8 cm
13017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft