Földes László (Hobo): Rolling Stones könyv. (DEDIKÁLT). Bp., 1982, Zeneműkiadó. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Földes László 'Hobo' (1945- ) Kossuth-díjas énekes, dalszerző, előadóművész által DEDIKÁLT példány.
1947-48 Wagner Trisztán és Izoldac ,operájának a Milánói Scala előadásának képes füzete. 12 p. A szereplők közt Anday Piroska (Rosette Anday). Papírkötésben
1948 Országos Magyar Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola, Az 1948/49. tanév záró- és képesítő-vizsgálatainak sorrendje, nagyméretű táblázat, egy-két kis lapszéli szakadással, hiányos borítóval, 75x26,5 cm
1930 Budai Zeneakadémia hangverseny meghívók, 3 db + 1943 A Székesfővárosi Zenekar hangversenye a Fővárosi Képtár kertjében, műsorprospektus + 1968-69 Országos Filharmónia Téli bérlet műsora
Az Országos Magyar Királyi Zeneművészeti Főiskola jubileumi emlékkönyve 1875-1925. Bp., 1925., Országos Magyar Királyi Zeneművészeti Főiskola. Fekete-fehér illusztrációkkal. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stilus multjából. Bp., 1950, Cserépfalvi, 157+(3) p. + 14 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Bartók Béla: Miért és hogyan gyűjtsünk népzenét? Népszerű Zenefüzetek 5. sz. Bp., 1936, Somló Béla, 20 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Bartók Béla: Népzenénk és a szomszéd népek népzenéje. 127 dallammal. Népszerű Zenefüzetek 3. sz. Bp., [1934], Somló Béla, 36 p. + 32 (Bartók Béla kézirata után sokszorosított kották) p. Kiadói papírkötés, kissé fakó borítóval, hártyapapír védőborítóban, a címlap tetején kis sérüléssel. A címlapon vitéz váradi Haynal Imre (1892-1979) Kossuth-díjas orvos, belgyógyász, endokrinológus autográf aláírásával / névbejegyzésével.