38 000 Ft
98,45 EUR, 108,57 USD
Csekovszky Árpád (1931-1997): Szentendrei városrészlet, kerámia fali dombormű, jelzett, kis pattanással, 20x44x8 cm "Számtalan hazai és külföldi kiállításon vett részt. Művei kerámiagyűjteményekben szerepelnek itthon és külföldön. Csekovszky Árpád a XX. századi magyar képzőművészet meghatározó egyénisége alkotóként és tanárként egyaránt. A Mestert a fazekas módszerű tárgyformálás gyakorlata helyett a kerámia építészeti szemléletű felfogása érdekelte. Meggyőződése volt, hogy az iparművészet a kommunális rendeltetését kiélve teljesítheti feladatát. Monumentális plasztikái, idoljai, lovas-kocsis alkotásai és épületkerámiái jelentésközlő funkcióval rendelkeznek, ezáltal feloldják azt a határt, amely a képzőművészet és az iparművészetet elválasztják. Csekovszky művészete összeköti a modern magyar kerámiaművészet megteremtőinek első generációját (Gorka Géza, Kovács Margit, Gádor István) azzal a több száz ma alkotó keramikusművésszel, akiket részben ő maga tanított az Iparművészeti Egyetemen. Ő volt egyike, azon vezető művészeknek, aki évtizedeken át meghatározó hatással volt a ?harmadik generációs kerámiaművészekre" látásmódjával, formakultúrájával, személyiségének etikájával. "