Ady Endre: Jóslások Magyarországról. Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésekről. Szerk. és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., [1936], Athenaeum, 312 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kardos Tibor: Középkori kultúra, középkori költészet. A magyar irodalom keletkezése. A Magyar Történelmi Társulat Könyvei VII. (Bp., 1941), Magyar Történelmi Társulat, 290 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel.
Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása, 3 (+1) kötet: Áprily Lajos: A láthatatlan írás.; Erdélyi csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából.; Kemény János: Kokó és Szokrátesz. Kolozsvár, [1934-1940], Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, helyenként kisebb foltokkal. + Tamási Áron: Ragyog egy csillag. Bp., 1938, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, sérült borítóval és gerinccel, inté...
A M. Kir. Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesületének hetvenöt éve, 1867-1942. Bp., 1943, M. Kir. Postamesterek. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél belül levált, előzéklapon ceruzás rajzokkal, viseltes állapotban.
Gulyás Pál: Magyar írói álnév lexikon. A magyarországi írók álnevei és egyéb jegyei. Függelék: Néhány száz névtelen munka jegyzéke. Második, változatlan kiadás. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés.
A bizánci irodalom kistükre. Vál., a bevezetést, az ismertető szövegeket és a jegyzeteket írta, valamint a képanyagot összeállította: Dimitriosz Hadzisz. "A bizánciak a magyarokról című részt összeáll., a bevezetést, az ismertető szövegeket írta, valamint a képanyagot összeállította: Kapitánffy István. Bp., 1974., Európa. Kiadói egészvászon-kötés.
A világirodalom története. Paul Wiegler nyomán Király György és Turóczi-Trostler József közreműködésével átdolgozta: Benedek Marcell. I. köt. Bp., én., Révai. Átkötött félvászon-kötés.
H. G. Wells 3 műve: Szenvedélyes barátok I-II. köt: Róna Imre., A tengeri tündér. Ford.: Kiss Dezső., Mr. Blettsworthy a kannibálok szigetén. Ford.: Szinnai Tivadar. 3 mű, összesen 4 kötet. Bp.,én,Pantheon. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, névbélyegzőkkel.