Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 300

19124.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Ladányi István: Névtelen félistenek. (Válogatott írások az 1848/49. évi forradalom és szabadságharc emlékére). Gödöllő, 1961, Gödöllői Járási Tanács Művelődési Osztálya, 1 sztl. lev.+ 32+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval.
19125.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Remethey Fülepp Dezső: A nagy szenvedély. A dohányzás története. Mühlbeck Károly eredeti rajzaival és címlaprajzával. Bp., 1937, Szerző, 251+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
19126.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Dávid Lajos: Tölgy a viharban. A szerző által DEDIKÁLT példány. Dávid Lajos Munkái VI. Bp-Ujpest, 1937, Magyar Szépmíves Céh,85+3 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.
19127.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

19128.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Csathó Kálmán: Leányok, anyák, nagyanyák. Regénysorozat I. Leányok. ALÁÍRT! Bp., Singer és Wolfner. Kiadói félbőr kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19129.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Takáts Sándor: A régi Magyarország jókedve. I-II. köt. Bp., [1929], Athenaeum, 400+(2) p. Második kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben.
19130.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

19131.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.   "A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával."  Számozott (105./500) példány. A szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány.
19132.

Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban. "A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával." Számozot...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Szilágyi N. Sándor: Világunk, a nyelv. Bukarest, 1978, Kriterion. Első kiadás! Kiadói papírkötés, enyhén sérült gerinccel. Megjelent 1920 példányban.
19133.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Krúdy Gyula: Mákvirágok kertje. (Elbeszélések). Fehér Könyvek. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 240+(2) p. Első kiadás. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a címlap alján vágásból eredő hiánnyal, egyébként jó állapotban.
19134.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

19135.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft