Perényi Imre 3 műve: Település tervezés. Városépítéstan II. rész. Bp., 1958 - 1963, Tankönyvkiadó. 1. és 2. kiadás.; A korszerű város. Gondolatok a várostervezés múltjáról és jövőjéről. Bp., 1967., Műszaki.; Valamint 2 további művészeti könyvtétel: Kóródi József - Kőszegfalvi György: Városfejlesztés Magyarországon. Bp., 1971., Kossuth.; Városrendezés Magyarországon. Összeáll.: Virágh Pál...
Lyka Károly 6 könyve: A táblabíró világ művészet. Magyar művészet 1800-1850.; Közönség és művészet a századvégen. Magyar Művészet. 1867-1896.; Magyar művészélet Münchenben. Magyar Művészet. 1867-1896.; Festészeti életünk a millenniumtól az első világháborúig. Magyar Művészet 1896-1914.; Szobrászatunk a századfordulón. Magyar Művészet 1896-1914.; Festészetünk a két világháború között. Visszaeml...
A magyar grafika külföldön. Bécs 1919-1933. (Kiállítás a Magyar Nemzeti Galéria grafikai gyűjteménye alapján). Szerk.: Born Miklósné. (Bp., 1982), Magyar Nemzeti Galéria, 72 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.