Török László: A vadászó kentaur. Az egyiptomi hellénizmus 4. századi emléke a budapesti Szépművészeti Múzeumban. Bp., 1998, Atlantisz Könyvkiadó - Szépművészeti Múzeum. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Török László (1941-2020) Széchenyi-díjas ókortörténész, régész, az MTA tagja által DEDIKÁLT példány.
Nagy Pál: Nem görög a haraszt. A szerző, Nagy Pál (1934-) író, műfordító, tipográfus által Haraszty István "Édeske" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT példány. Somlósi Lajos fotóival. Bp., 1998, Magyar Műhely, 62 p. Kiadói papírkötés.
Martin Huber - Manfred Mittermayer - Per Karlhuber: Thomas Bernhard élete és "életemberei". A hagyaték. Bp., 2003., Közép-európai Kulturális Intézet. Kiadói papírkötés.
Waltraud Neuwirth: Glas 1905-1925. Vom Jugendstil zum art deco. Band I-II. Glass 1905-1925. From art noveau to art deco. Volume I-II. Wien, 1985-1987, Selbstverlag Dr. Waltraud Neuwirth. Német és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kopott papírborítókkal, az I. köteten kis szakadással.
Caravaggiótól Canalettóig. Az itáliai barokk és rokokó festészet remekművei. Szerk.: Dobos Zsuzsanna. Bp., 2013, Szépművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Album Cover Album 5. Compiled by Roger Dean, Storm Thorgerson and Nigel Grierson. Limpsfield, 1989, Paper Tiger. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.