Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 44

Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, a könyvtesttől elvált borítóval, sérült fűzéssel,
18410.

Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiss...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Magyar műszaki parancsnokságok, csapatok és alakulatok a világháborúban. Szerk.: Jacobi Ágost. Bp., 1938, Közlekedési Nyomda Kft., (8)+814 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással,
18411.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Zakariás Zoltán: Honvéd vasútépítők. A Magyar Királyi Honvédség vasútépítő csapatának története. Az 1992-ben megjelent könyv 1989-es gépelt kézirata, vagy magánkiadása fénymásolt lapokon, címlapon a szerző autográf DEDIKÁCIÓJÁVAL + hozzá a szerző egy 15 oldalas tanulmánya Milyen körülmények közé is kerülhet egy századparancsnok. valamint a szerző halálozási értesítővel
18412.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

The Picture History of World War II, 1939=1945 New York, 1946. Grosset & Dunlap. 272p. Félvászon kötésben, kis napszívással Folio
18413.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

18414.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

18415.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Ballagi Aladár: Wallenstein horvát karabélyosai 1623-1626. Levéltári kutatások alapján írta Dr. - -. Bp., 1882., Franklin, VII+1+311 p. Szövegközti ábrákkal. Átkötött modern félműbőr-kötésben.
18416.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Gellért Tibor - Burillák Attila: Szolgálatteljesítés közben életüket áldozták. 1945-1980. Tanulmányok a Magyar Néphadsereg történetéből. (Belső használatra!) Bp., 1989, MN Politikai Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés. A szerző által Tallósi Frigyesnek DEDIKÁLT példány. (Ritka!)
18417.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Roszner István: Katonák, népek, események. Vitéz Báró Roszner István világháborús naplója. Bp., [1938], Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.), 595 p. + 3 (kihajtható térképek) t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
18418.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Ian V. Hogg: Guinness fegyverenciklopédia. A kőbaltától az irányított rakétáig. Bp., 1992. Zrínyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18419.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

báró Szentkereszty Pál: Magyar és angol huszárok együttes győzelme 1794-ben. Bp., 1939. 12+4 p Papírborítóval, szélén kis szakadásokkal
18420.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Fábián Béla: 6 ló - 40 ember. Hadifogoly feljegyzések. Bp.,én., Athenaeum. A borító Byssz Róbert munkája. Kiadói, kissé gyűrött papírkötésben
18421.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft