18888.
453. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Természettudomány, medicina
30 000 Ft
13
[Juhász Máté (1696-1776)]: Házi különös orvosságok, mellyek az orvosok nélkül szükölködö betegeskedöknek vigasztalására következö-képpen a' betük rende szerént külön külön nyomtatásokból, és irásokból szedettek egyben. Hozzá kötve: Ángliai országban lévö Salernitana Scholának jó egésségröl való meg-tartásnak modgyáról irott könyve, mellyet a' nemes, és hires ángliai Salernitana Schola irt vólt régen déák nyelven, azután pedig magyarra fordittatott, és rhytmusokba alkalmaztatott. (101-130 p.) Kolosváratt, 1785.,a 'Püspöki betűkkkel, 196+4+101-130 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon lapszéli hiányokkal, de nagyrészt nem érintik a szöveget, a címlapon és az első lapon bejegyzésekkel, néhány lapon bejelölésekkel, egy kijáró lappal (125-126.), az 16-17. oldalak között a lapok fűzése sérült, erősen meglazult. Ritka! Juhász Máté (1696 - 1776) Jászapáti születésű minorita szerzetes, költő, drámaíró. Egerben és Nagybányán működött. Teológiai munkái mellett a névtelenül megjelent orvosi könyve a legjelentősebb.