Moravek Endre: Nagymagyarország nemzetiségei. Mult és jelen. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 4. sz. Bp., 1934, Magyar Szemle Társaság, 78+(2) p. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
Makkay János: Late neolithic male statuette of Szegvár and the ancient myth of the "separation of heaven and earth." A szerző, Makkay János (1933-2023) régész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány! Acta Antiqua Academiae Scientiarium Hungaricae T. XXVII. Fasc. 1-3. Bp., 1979., (Akadémiai-ny.), 38 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Röss Bertalan: Aviánói Márk pápai követsége és a török félhold alkonya Magyarországon. Bp., 1936, Magyar Kapucinus Tartományfőnökség. ("Élet" ny.) 3 sztl. lev. 203+(3) p.+ 16 t. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, belül jó állapotban.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címereslevelein. / Wappen aus fünf Jahrhunderten auf Wappenbriefen im Ungarischen Staatsarchiv. Szekszárd, 1999, Babits Kiadó. Második kiadás. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Kovács László: Magyarhomorog-Kónya-domb 10. századi szállási és 11-12. századi falusi temetője. Magyarország honfoglalás kori és kora Árpád-kori sírleletei 12. Szeged-Bp., 2019, SZTE BTK Régészeti Tanszék - MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Régészeti Intézete - Magyar Nemzeti Múzeum - Martin Opitz Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva, CD-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés...