Gordon Brook-Shepherd: A megkoronázatlan király. Habsburg Ottó élete és kora. Ford.: Fazekas István. Bp., 2003, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
Gróf Széchenyi István naplói. Bevezette, vál. és ford.: Bóka László. Magyar Századok. Bp.,[1943.],Ardói, 1 (címkép) t. +XXIX+362 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel. + Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
A kezdetektől napjainkig. Az emberiség családfája. Képes világtörténeti kronológia. Bp., 1991, Novotrade. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Acsády Ignác: A magyar jobbágyság története. Tildy Zoltán köztársasági elnök előszavával. Sajtó alá rendezte és újabb jegyzetekkel ellátta: Fenyőné Acsády Edith. Bp., 1948., Szikra. III. centenáriumi kiadás. A szabadságharc 100 éves évfordulóján. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült papírborítóval.
César de Saussure: Törökországi levelek és útirajzok 1730-1739. Ford. Antal László. Függelékben közölt egyes dokumentumokat fordította a magyar tárgyú jegyzeteket írta: Kovács Ilona. A török tárgyú jegyzeteket és szómagyarázatokat írta: Hóvári János. Bp., 1999., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kéri László.:Tíz év próbaidő. A magyar átmenet politikai szociológiája. Bp., 1998 Helikon Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben, Haraszty István festőművésznek "Édeskének" DEDIKÁLT
Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Összeáll.: Dr. Máday Béla. Bp., 1943, Fiatal Magyarság Szövetség (Forrás-ny.), 56 p. (eredetileg 62 p.) Kiadói papírkötés, koszos borítóval, az utolsó 3 lapot kitépték.
Bíró Sándor: A román nép története. Kézirat. ELTE BTK. Bp., 1976., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Kersék János: A román c. bekötött versével, 3 cikkel. Megjelent 384 példányban.