Könyvek: Vallás

Tételek száma: 44

Magyar református templomok I-II. kötet. Szerk.: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, 6+358; 4+359-734 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, az első kötet címlapja és első lapja restaurált, a II. kötet foltos lapokkal.
19044.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

[Manuel Álvares (1526-1582)] Emanuelis Alvari: Liber II. De Constructione octo partium orationis in usum mediae, et supremae grammatices classium. Budae, 1798, Typ. Regiae Universitatis Pestanae, 192 p. Latin nyelven. Papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, a borítón címkével.
19045.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Zsilinszky Mihály: A magyarhoni protestáns egyház története. Farkas József, Kovács Sándor és Pokoly József közreműködésével Szerk.: Dr. - -. Bp., 1907, Athenaeum, 8+797 p.+10 (közte 3 kihajtható) t.+ 2 (kihajtható kézirathasonmások) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen címkenyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
19046.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Dr. Radó Polikárp: Az Ószövetség története a Szentírás alapján. Bp., Szentírás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
19047.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Keresztyén énekes könyv. Magyar-Óvár, 1904, Czéh Sándor-féle Könyvnyomda. Legújabb kiadás. Bársonyborítású kötésben, réz díszítménnyel és kapoccsal, aranyozott lapszélekkel, borítón és gerincen apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban.
19048.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Müller Lajos: Asztétika és Misztika. I-II. Bp.,1940-1935,Korda. Az Aszéktika 2. kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítókkal és gerincekkel, az Aszkétika borítója szakadt.
19049.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Szent Benedek emlékkönyv 529-1929. (A Pannonhalmi Szemle IV. évf. 1. száma). Pannonhalma, 1929, Pannonhalmi Szent Bendek Rend, 339+(1) p.+ XXVII p. + 7 (fekete-fehér képek, ebből 6 kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétvált fűzéssel.
19050.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Fallenbüchl Ferenc: Az ágostonrendiek Magyarországon. Bp., 1943, Stephaneum Nyomda. 241 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált, Kiadói papírkötésben.
19051.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

19052.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Sinay Miklós: A magyar- és erdélyországi reformáció története 1564-ig. Sajtó alá rendezte és magyarra fordította: Herpay Gábor. Bevezetéssel ellátta és a fordítást bevideálta: S. Szabó József. Debrecen, 1911, Hegedűs és Sándor, 249 p. Magyar és latin nyelven. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal.
19053.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Farkas József: Elbeszélések a magyarországi protestáns egyház hitbajnokainak és vértanuinak életéből. Bp., 1884., Hornyánszky Viktor. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, hat lap kijár.
19054.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Petró József: Pázmány Péter teológiája. A Szent István Akadémia Hittudomány-Bölcseleti Osztályának felolvasásai 2. köt. 7. sz. Bp., 1932, Szent István Akadémia (Stephaneum-ny.), 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel.
19055.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft