12275.
453. Lezárult gyorsárverés
Szobrok, kisplasztikák, plakettek
30 000 Ft
77,72 EUR, 85,71 USD
cca 2000 Francia pop-art szobor: Tintin, Milou és Haddock Kapitány. Tematikusan válogatott képregényrészletekkel borított gipsz. Jó állapotban, m: 27 cm "A pop-art 20. századi képzőművészeti irányzat. Angliában született az 1950-es években. Az 1960-as évek elejétől kezdve Amerikából terjedt el, de részben a dadaizmusban és a szürrealizmusban gyökerezik. A szó a popular rövidítéséből keletkezett, ami népszerűt jelent. A pop-art anyagai a popkultúra termékeiből merít. Ezek az anyagok, amelyek a mindennapi életben is nagy szerepet játszanak: az utca, a lakás tárgyai, plakátok, képregények, zászlók, hirdetések, jelszavak stb. A pop-art technikája széles: valóságos tárgyakat vesz át változtatás nélkül, újra előállítja a pontos másukat."