Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 267

Elbeszélés I. Napoleon háborús korából. Ford.: Baróti Lajos. Bp., é.n., Rozsnyai Károly (Neuwald Illés-ny.), 86+(1) p.+ 4 t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
19270.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Gulyás Pál szerk.: Népkönyvtári címjegyzék. A népkönyvtárak és kisebb közkönyvtárak részére ajánlható művek magyarázatos jegyzéke. Bp., 1910. Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsa. Kiadói vászonkötésben
19271.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Max Brod: Zsidólányok. Regény. Ford.: Nagy Béla. Bp., 1918, Kultura. Átkötött kopot félvászon-kötés.
19272.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
[Caius Sallustius Crispus - Baranyai Decsi János]: Az Caius Crispus Sallustiusnak két históriája. [Bibliotheca Hungarica Antiqua X. Bp., 1979, Akadémiai.] Az 1596-ban Szebenben kiadott könyv hasonmás kiadása. Kiadói préselt egészbőr-kötés
19273.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való Hét Legenda mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid Históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett Király György. Gyomán, 1942. Kner Izidor, 95+(1) p.+ 4 t. Kozma Lajos fametszeteivel és könyvdíszeivel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19274.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
11
Kalandok és útirajzok az ifjúság számára. Az Otthon Könyvtára. Szerk.: Zöldi Márton és Sebestyén Károly. Bp., [1907], Phönix Irodalmi Rt. (Jókai-ny.), 249+(1) p. Kiadói aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány kisebb folttal, hiányzó címlappal.
19275.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Harsányi Zsolt: Ecce homo. Munkácsy Mihály életének regénye. I.-III kötet (mindhárom kötet egy kötetben). Bp., Singer és Wolfner. Kiadói bőr kötés, gerincnél kissé sérült.
19276.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
Mihály Babits 21 poems from the Hungarian by István Tóthfalusi. Bp.,1988 Maecenas. Kiadói illusztrált bársonykötésben
19277.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Krúdy Gyula: Királyregények. (Mohács - Festett király - Az első Habsburg). Bp., 1980, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Krúdy Gyula lánya, Krúdy Zsuzsa (1919-1992) által DEDIKÁLT példány.
19278.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Shakespeare, William: Tévedések játéka. Vígjáték öt felvonásban. Ford.: Arany László. hn.én., nyn., 87 p. Papírkötés, felvágatlan lapokkal.   Domahidy Miklós névbejegyzésével, dátumozásával (1943. VI. 17.) = Domahidy Miklós (1922-2008) író, forgatókönyvíró, borász?
19279.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Karácsony István: Gyümölcskosár. A szerző által DEDIKÁLT példány. Regős Ágnes illusztrációival. hn., 1999, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (695./1000) példány.
19280.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Czigány György: Mézet ont az ég. (Hetven vers.) DEDIKÁLT! Bp., 2002, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés. + Benne a könyvbemutató, a szerző által DEDIKÁLT meghívójával.
19281.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft