Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 267

Kolligátum 8 műből, Olcsó Könyvtár és Magyar Könyvtár sorozatos és egyéb művekből. Elmélkedések, Gondolatok, Életbölcsesség.   Montesquieu Károly: Elmélkedések a rómaiak nagyságának és hanyatlásának okairól. Ford.: Orlai Antal. Bp., 1891., Franklin, 222 p.;  Le Rochefoucauld gondolatai. Ford. és bevezette: Béri Gyula. Bp., 1895., Franklin, 179 p.;  Pascal gondolatai. Ford.: Béri Gyula. Bp., én., Franklin, 222+1 p.;   Wilde Oszkár: Aforizmák és ötletek. Ford.: Radó Teréz. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 48 p.;  Nietzsche-aforizmák. (A Menschliches, Allzumenschliches-ből.) Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63 p.;   Schopenhauer Arthur: Életbölcselet. Ford.: Szemlér Lőrinc. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,137+1 p.;   Schopenhauer Arthur: Paraenezisek és maximák. Életbölcseleti oktatások. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 80 p.;  Schopenhauer Arthur: Írók és kritikusok, olvasók és gondolkozók. (A Parerga és Paralipomena-ból.) Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 133+1 p.;  Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
19210.

Kolligátum 8 műből, Olcsó Könyvtár és Magyar Könyvtár sorozatos és egyéb művekből. "Elmélkedések, Gondolatok, Életbölcsesség." Montesquieu Károly: Elmélkedések a rómaiak nagyságának és hanyatlásának okairól. Ford.: Orlai Antal. Bp., 1891., Franklin, 222 p.; Le Rochefoucauld gondolatai. Ford. és bevezette: Béri Gyula. Bp., 1895., Franklin, 179 p.; Pascal gondolatai. Ford.: Béri Gyula. Bp., én., Franklin, 222+1 p.; Wilde Oszkár: Aforizmák és ötletek. Ford.: Radó Teréz. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 48 p.; Nietzsche-aforizmák. (A Menschliches, Allzumenschliches-ből.) Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63 p.; Schopenhauer Arthur: Életbölcselet. Ford.: Szemlér Lőrinc. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,137+1 p.; Schopenhauer Arthur: Paraenezisek és maximák. Életbölcseleti oktatások. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 80 p.; Schopenhauer Arthur: Írók és kritikusok, olvasók és gondolkozók. (A Parerga és Paralipomena-ból.) Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 133+1 p.; Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19211.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Petőfis ausgewählte Gedichte. Übersetzt von Hugo von Melyl. München, é.n. Bibliogr. Inst. 80p. Félvászon kötésben
19212.

Petőfi's ausgewählte Gedichte. Übersetzt von Hugo von Melyl. München, é.n. Bibliogr. Inst. 80p. Félvászon kötésben

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Elektitaj poemoj de A. Petőfi Eugeno Fuchs (ford) 1910.. Kiadói papírborítóval 56 p.
19213.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Petőfis poetische Werke. Ludwig Wigner. Budapest, é.n. cca 1880. 64p. Kiadói papírborítóval
19214.

Petőfi's poetische Werke. Ludwig Wigner. Budapest, é.n. cca 1880. 64p. Kiadói papírborítóval

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Neruda Pablo: Óda a Nyomdához. Fordította Somlyó György. (Kass János rajzaival.)  (Bp.) 1968. Magyar Helikon (Kner Nyomda). 30 sztl. lev., japánfűzésű papíron. A tipográfia és a kötésterv Szántó Tibor munkája. Kiadói papírkötésben, Kass János által DEDIKÁLT példány.
19215.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói egészvászon-kötés.   Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak. A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében.  A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns által DEDIKÁLT példány.
19216.

Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói egészvászon-kötés. "Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak." "A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében." A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns által DEDIKÁLT példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
19217.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hegedüs Loránt: Kossuth Lajos, legendák hőse. Bp.,1941, Athenaeum,316+2 p. Kiadói egészvászon kötésben.
19218.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lauschmann Gyula: A Vörösmarty-kör negyven éve. A Vörösmarty-kör kiadása. Székesfehérvár, 1907. Csitári Ny. 185 l. Fűzve, kiadói borítóban, ritka!
19219.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
László Ibolya: Köznapi lovogás. DEDIKÁLT példány! Bp., 1963., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1650 példányban.
19220.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ladányi Mihály: Kitépett tollú szél. DEDIKÁLT! Bp.,1974., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19221.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft