Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 306

Czakó Elemér-Györgyi Kálmán: A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincséből. Összegyűjtötte: - - és - -. Bp.,[1929], Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi-ny.), 220 p. Rendkívül gazdag, szövegközti képanyaggal. Kiadói haránt alakú aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel. első előzéklap nélkül
18691.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Bode, Dr. Wilhelm von: Geschichte der Deutschen Plastik. Geschichte der Deutschen Kunst II. Berlin, 1885. G. Grotesche Verlagsbuchhandlung. Félbőr-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Tulajdonosi névbejegyzéssel.
18692.

Bode, Dr. Wilhelm von: Geschichte der Deutschen Plastik. Geschichte der Deutschen Kunst II. Berlin, 1885. G. Grote'sche Verlagsbuchhandlung. Félbőr-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Tulajdonosi névbejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Zuzana Bartosová, Archleb Gály Tamara, Beke László: Oscilácia/Oszcilláció/Oscillation. Szlovákiai és magyarországi művészek kiállítása. Komárno, Hatos Bástya; Budapest, Műcsarnok. Bp., 1991, Műcsarnok. Gazdag képanyaggal, többek közt Maurer Dóra, Bukta Imre, Galántai György, Pauer Gyula műveinek reprodukcióival illusztrálva. Magyar, szlovák és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
18693.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
3 db Kós Károly könyv Erdélyi Szépmíves Céh kiadásban: Erdély, Kalotaszeg, Varjú-Nemzetség
18694.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Németh Lajos: Kondor Béla. Bp., 1976, Corvina. Gazdag képanyaggal, Kondor Béla műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
18695.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Csenkey Éva: Zsolnay szecessziós kerámiák. Bp., 1992, Helikon. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
18696.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10
Federico Santi - John Gacher: Zsolnay Ceramics. Atglen, 1998, Schiffer Publishing. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, hiányos kiadói papír védőborítóban.
18697.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
31
Herend. Une manufacture florissante au 20e siécle - Virágzó manufaktúra a 20. században. A bevezető tanulmány és a képanyag összeállítása: Vadas József munkája. Varga Vera műtárgyleírásaival és Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1996, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Europäisches Manufakturporzellan Weisses Gold prospektussal. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
18698.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1913-1943 Vegyes fotós újság tétel, 14 db: 1926 Fényképészeti szemle XV. évf. 3 sz.,1940 4 db Fotoszemle szám, 1936-1942 Fotóélet 7 száma, 1913 A Fény 2? hiányos, megviselt száma. Változó állapotban.
18699.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Baktay Ervin: India művészete. A történelem és művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp., 1963, Képzőművészeti Alap. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
18700.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dobány Sándor, Pinczehelyi Sándor (szerk.): Dobány Sándor kermaikus - ceramist. Pécs, 2015, Dobány Sándor. 167 p. Magyar és angol nyelven. Megjelent 500 pédányban. Színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói kartonált papírkötés.
18701.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
János Fajó: Plane Painting. Bp., 1999, Pesti Műhely/Folpress. 72 p. Angol nyelven. Megjeleent 300 példányban. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Kassák Lajos, Moholy-Nagy László, Fajó János alkotásainak reprodukcióival illusztrálva, borítón apró kopásnyomokkal.
18702.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft