Vegyes zenei témájú tétel, össz. 38 db, közte: Ropog a tűz. 16 tábortüzi nóta az egységes cserkésznótázás elősegítésére. Szerk.: Tóth Sándor; Kis Zenei Könyvtár 3 kötete (Puccini, Muszorgszkij, Schumann); Operaismertető füzetek; stb. Változó állapotban.
Ruth Sommerfeldt Jacobsen - Philip Kromer: Syng med oss! Allsangboka for barna. (Norvég nyelvű énekeskönyv gyerekeknek, rajzokkal és kottákkal). Oslo, 1945, Harald Lyche & Cos Musikkforlag, 157+(2) p. Kiadói félvászon-kötésben, a borítón némi kopással, a hátsó kötéstáblán törésnyommal, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal. / Norwegian children's song book, with illustrations and sheet music. Half-linen binding, with minor wear.
cca 1900-50 6 db régi magyar kotta, többön magyar sztárok a borítón (Hajmássy Ilona, Nagfkovácsi Ilona stb.), részben kissé sérült, egyik gerince ragasztott
Falk Géza: A magyar muzsika mesterei. A szerző, Falk Géza (1899-1945) által Lányi Viktor (1889-1962) zeneszerző, író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1937, Dante, 206+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló fűzéssel, a borító kis szakadásokkal.