Metszetek

Tételek száma: 183

1497 Ősnyomtatvány, Egy képzeletbeli magyar város látképe valamint alatta és a hátoldalán Magyarország és erdély leírása.  Színezett fametszet, Megjelent Hartmann Schedel ,,Das buch Der Croniken vnnd geschichten mit figuren vnd pildnuss" c. művének 1497-es kiadásában.   Ötszáz évvel ezelőtt, 1493. július 12-én jelent meg latin kiadásban, ugyanezen év december 23-án pedig német fordításban az első nyomtatott világkrónika, amelyben Buda legrégibb hitelesnek tekinthető látképe is fennmaradt. A mintegy 600 lapos, nagyméretű ősnyomtatvány a 15. századi könyvművészet kimagasló emléke. A krónika közreadói óriási sikerre számítottak és éppen ezért tartottak a metszetek jogtalan eltulajdonítástól. Szerződésekben többféle intézkedéssel próbáltak védekezni kalóz másolatok készítése ellen.   Minden óvintézkedés ellenére az augsburgi Schönsperger-nyomda 1496-1500 között a krónika két német és egy latin utánnyomatát hozta forgalomba. Kis folio alakban, kisebb metszetekkel. A kalóz nyomatokat lényegesen olcsóbban terjesztette a kiadó, ugyanis a Schedel-krónika már akkor is drága kiadvány volt. Így a jelentős hasznot a rabló nyomatokkal kereste az augsburgi nyomda. A történet művelődéstörténeti érdekessége, hogy a könyvkiadás első kalózmásolat precedensére itt került sor.  Paszpartuban 17x26 cm
11090.

1497 Ősnyomtatvány, Egy képzeletbeli magyar város látképe valamint alatta és a hátoldalán Magyarország és erdély leírása. Színezett fametszet, Megjelent Hartmann Schedel ,,Das buch Der Croniken vnnd geschichten mit figuren vnd pildnuss" c. művének 1497-es kiadásában. Ötszáz évvel ezelőtt, 1493. július 12-én jelent meg latin kiadásban, ugyanezen év december 23-án pedig német fordításban az első ...

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

[Buda és Pest látképe Buda 1602-es ostromát ábrázoló rézmetszeten.]   A kép alatt német nyelvű felirat : Wahre Conterfactur der Stadt Ofen und Pest wie es von den Christen Belaegert worden. Anno 1602.   Megjelent Frantz Christoph Khevenhiller: Annalium Ferdinandeorum, Fünffter und Sechster Theil.. című művében Lipcsében 1722-ben.   Mérete: 290x370 mm, a lemezméret: 309x388 mm.   A látkép északi, madártávlati nézőpontból ábrázolja a várost. Alsó részén, középen a Margitsziget (Insel S. Andre) csücske, a kép közepén a Duna, melynek jobb partján Buda, háttérben a Várral, balján Pest látszik.    A látkép bal alsó sarkában, díszes keretben a képen látható betűkhöz tartozó német nyelvű magyarázat.   A kép Sibmacher korábbi kompozíciójának felnagyított változata.   Hivatkozások : Rózsa 61.i. (42i).  Paszpartuzva, üvegezett fakeretben. Szépen színezett dekoratív ritka ábrázolás
11091.

[Buda és Pest látképe Buda 1602-es ostromát ábrázoló rézmetszeten.] A kép alatt német nyelvű felirat : Wahre Conterfactur der Stadt Ofen und Pest wie es von den Christen Belaegert worden. Anno 1602. Megjelent Frantz Christoph Khevenhiller: Annalium Ferdinandeorum, Fünffter und Sechster Theil.. című művében Lipcsében 1722-ben. Mérete: 290x370 mm, a lemezméret: 309x388 mm. A látkép északi, m...

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
518,13
571,43

1593 Várpalota és Veszprém ostromának színezett rézmetszetű látképe. Johann Sibmacher munkája az ,,Ortelius HIstorische Beschreibung című műben jelent meg Wahre Contrafactur der Belegerung Palotta und Vesperin in Ungern. / 1593 Engraved image of Vespremand Palotta. 28x17 cm
11092.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

1684 Pápa város színezett rézmetszetű látképe megjelent: Wagner, J. Ch.: Delineatio Proviciarum Pannoniae... Augsburg, 1684. Lapméret: 30×36 cm.
11093.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
82,90
91,43

11094.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

cca 1850-1860 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Franz Hablitschek (1824-1867): Városliget Pesten, acélmetszet, jelzett a dúcon, foltos, 13x18 cm, teljes: 16x24 cm
11095.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Contrafehtung der Vestung Tokay...1566. Tokaj fametszetű ostromképe. A lap hátoldalán: Contrafehtung der gewaltigen Vestung Gyula - Gyula fametszetű képe. Megjelent Münster, Sebastian: Cosmographiae. Basel, 1580. A képek alatt német nyelvű történeti leírás. Képek mérete: 120 x 150 mm. Üvegezett keretben
11096.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

cca 1845 William Henry Bartlett (1809-1854)-Edward Brandard (1819-1898): City of Buda or Ofen - Látkép a Tabánra a Gellért hegyről In: Beattie, William: The Danube, acélmetszet, 12x18 cm,
11097.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1867 Őfelsége Buda-Pesten fametszet paszpartuban 24x34 cm
11098.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1867 Képek a koronázásról Ferenc József kardvágása fametszet paszpartuban 34x24 cm
11099.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

A régi Képviselőház 1867-ben fametszet paszpartuban 25x20 cm
11100.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1867 Ferenc József magyar király a Szent Koronával fametszet paszpartuban 15x21 cm
11101.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft