10 000 Ft
Póra Ferenc: A magyar rokonértelmü szók és szólások kézikönyve. Tartalmaz harmincezer szinoním szót és szólást nyolcszáz logikai csoportban. Bp., 1907, Athenaeum, VI+(2)+523 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé fakó gerinccel, a címlapon bejegyzésekkel, régi intézményi bélyegzővel.