Atlas zur Archäologie der Kunst. 64 Tafeln mit 1000 Abbildungen. Nebst Inhaltsverzeichnis und Alphabetischem Register. Handbuch der Klassischen Altertums-Wissenschaft in Systematischer Darstellung. Hrsg. von Dr. Iwan von Müller. München, 1897, C. H. Beck'scher Verlagsbuchhandlung, 28 (Textheft) p. + 66 t. Teljes! Kiadói haránt-alakú félvászon-kötésű mappa, kopott borítóval, a mappán kis foltokkal,...
Ősi Erény - Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Ötven darab fénymetszettel melyeket híres hazai festők képei tesznek ki: Than Mór, Vágó Pál, Kovács Mihály, Munkácsy Mihály, Lotz Károly, Benczúr Gyula, Pálya Celesztin, Weber Ferenc, Lietzenmayer Sándor, Grünwald Béla, Orlay Soma, Molnár József, Matejkó Sándor, Bihari Sándor, Székely Bertalan, Tornay Gyula, Gyárfás Jenő, Madarász Viktor,...
Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. A kutató-, föltáró- s gyűjtőmunkát végezte Seregélyi György. Szeged, 1988. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Kieselbach gyűjtemény. Magyar festészet. 1900-1945. A képeket vál. szerk., és a szöveget írta: Szabadi Judit. Bp., 1996., Kieselbach Tamás. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Vaszary János, Mednyánszky László, Ziffer Sándor, Tihanyi Lajos, Berény Róbert, Galimberti Sándor, Dénes Valéria, Perlrott-Csaba Vilmos, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészv...
Kerényi B. Eszter (szerk.): Nagy Sándor 150. Gödöllő, 2019, Gödöllői Városi Múzeum. Nagy Sándor (1868-1950) festő- és grafikusművész alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
Deim Pál, Kolozsváry Marianna (szerk.): Deim Pál gyűjteményes kiállítása a szentendrei Művészetmalomban. Deim Pál (1932-2016), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! H.n., 2002, k.n. 47+1 p. Magyar és angol nyelven. Deim Pál műveinek reprodukcióival gazdagon...