Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 399

Atlas zur Archäologie der Kunst. 64 Tafeln mit 1000 Abbildungen. Nebst Inhaltsverzeichnis und Alphabetischem Register. Handbuch der Klassischen Altertums-Wissenschaft in Systematischer Darstellung. Hrsg. von Dr. Iwan von Müller. München, 1897, C. H. Beck'scher Verlagsbuchhandlung, 28 (Textheft) p. + 66 t. Teljes! Kiadói haránt-alakú félvászon-kötésű mappa, kopott borítóval, a mappán kis foltokkal, kis sérülésekkel, de a táblák hiánytalanok és épek.
18527.

Atlas zur Archäologie der Kunst. 64 Tafeln mit 1000 Abbildungen. Nebst Inhaltsverzeichnis und Alphabetischem Register. Handbuch der Klassischen Altertums-Wissenschaft in Systematischer Darstellung. Hrsg. von Dr. Iwan von Müller. München, 1897, C. H. Beck'scher Verlagsbuchhandlung, 28 (Textheft) p. + 66 t. Teljes! Kiadói haránt-alakú félvászon-kötésű mappa, kopott borítóval, a mappán kis foltokkal,...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Ősi Erény - Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Ötven darab fénymetszettel melyeket híres hazai festők képei tesznek ki: Than Mór, Vágó Pál, Kovács Mihály, Munkácsy Mihály, Lotz Károly, Benczúr Gyula, Pálya Celesztin, Weber Ferenc, Lietzenmayer Sándor, Grünwald Béla, Orlay Soma, Molnár József, Matejkó Sándor, Bihari Sándor, Székely Bertalan, Tornay Gyula, Gyárfás Jenő, Madarász Viktor, Koroknyai Ottó, Kriesch Aladár, Dudits Andor, Holló Barnabás, Zichy Mihály, Pataky László. Bp.,é.n., Kosmos. Kiadói egészvászon kötésben, Teljes 50 darabos heliogravűrök. Jó állapotban, csak a belső füles elváltak
18528.

Ősi Erény - Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Ötven darab fénymetszettel melyeket híres hazai festők képei tesznek ki: Than Mór, Vágó Pál, Kovács Mihály, Munkácsy Mihály, Lotz Károly, Benczúr Gyula, Pálya Celesztin, Weber Ferenc, Lietzenmayer Sándor, Grünwald Béla, Orlay Soma, Molnár József, Matejkó Sándor, Bihari Sándor, Székely Bertalan, Tornay Gyula, Gyárfás Jenő, Madarász Viktor,...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Kolozsváry Marianna: Deim Pál. Bp., 1992, A&A. Gazdag képanyaggal, Deim Pál munkáinak reprodukcióival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
18529.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

Varga Győző rajzok mappa. 2x20 reprodukcióval . Egyik dedikált! . 28x43 cm
18530.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Sam Regal: Az amerikai szabászat. (American Gentleman). I-IV. füzet. Ford.: Oszoli Dénes. Bp., 1938-1942, Faust Imre. Kiadói tűzött papírkötés, változó, sérült, foltos állapotban.
18531.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. A kutató-, föltáró- s gyűjtőmunkát végezte Seregélyi György. Szeged, 1988. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
18532.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

18533.

Kieselbach gyűjtemény. Magyar festészet. 1900-1945. A képeket vál. szerk., és a szöveget írta: Szabadi Judit. Bp., 1996., Kieselbach Tamás. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Vaszary János, Mednyánszky László, Ziffer Sándor, Tihanyi Lajos, Berény Róbert, Galimberti Sándor, Dénes Valéria, Perlrott-Csaba Vilmos, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészv...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Magyar kerámia 2012. Hungarian ceramic. 2012. Szerk.: Sárkány József. Modern magyar képtár, 2013. jan. 19. - márc. 31. Pécs, 2013., Janus Pannonius Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés. + Schrammel. Schrammel Imre. Pécs, 2013., Janus Pannonius Múzeum - Baranya M. Múzeumok Igazgatósága. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18534.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,84
18,57

Passuth Krisztina: Avantgarde kapcsolatok Prágától Bukarestig. 1907-1930. Bp., 1998, Balassi Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
18535.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

Kerényi B. Eszter (szerk.): Nagy Sándor 150. Gödöllő, 2019, Gödöllői Városi Múzeum. Nagy Sándor (1868-1950) festő- és grafikusművész alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
18536.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Dr. Homér Lajos: A bútor története Egyiptomtól Napjainkig. Bp.,(1947), "Barka",(Reiner Ödön-ny.), 313+2 p.+1 lev. .. 103 - 286. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói minimálisan kopott, aranyozott egészvászon-kötés, Számozott, 207. számú, a szerző, Homér Lajos (1909-?) által ALÁÍRT példány.
18537.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,84
18,57

Deim Pál, Kolozsváry Marianna (szerk.): Deim Pál gyűjteményes kiállítása a szentendrei Művészetmalomban. Deim Pál (1932-2016), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! H.n., 2002, k.n. 47+1 p. Magyar és angol nyelven. Deim Pál műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
18538.

Deim Pál, Kolozsváry Marianna (szerk.): Deim Pál gyűjteményes kiállítása a szentendrei Művészetmalomban. Deim Pál (1932-2016), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! H.n., 2002, k.n. 47+1 p. Magyar és angol nyelven. Deim Pál műveinek reprodukcióival gazdagon...

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft