Orosz János (1932-2019) festőművész, 2 db kiállítási katalógus: Orosz János festményei. Ernst Múzeum Bp., 1985, Műcsarnok. Kiadói papírkötés, borító hátoldalán bal felső sarok vágott, máskülönben jó állapotban. + Orosz János disegni. H.n., é.n. (1983k.), k.n. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
Kalmár Ágnes: Grabowieczky Leon művészi magyar játékműhelye Budapest. A Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely Gyűjtemény 2. Kecskemét, 2005., Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói papírkötés.
Keleti István (szerk.): A színjáték művészete. Első kötet. Dráma és környezet. Tankönyv a színjátszócsoportok és irodalmi színpadok szakmai vezetőinek oktatásához. 288 p. Bp., 1966, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, Németh László névbejegyzéssel.
Az építőipar kérdése az 1943. évben. A Budapesti Építőmesterek Ipartestülete elöljáróságának jelentése. Bp., 1943, Stephaneum, 46 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Pudovkin: A film technikája. Bólyai Könyvek. Fordították Dr. Székely György, és Jenei Imre. Bp., 1944, Bólyai Akadémia. Kiadói félvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült kötéssel.
Mai magyar múzsa 1930. Szerk. Vajthó László. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, a szerzők portréival illusztrálva. Néhány lap és a hátsó borító kissé hullámos