Viski Károly: Erdélyi magyarság. Népművészet. Dr. Petri Pál bevezetőjével. Bp., [1920], Népies Irodalmi Társaság (Franklin-ny.), 16 p.+ 29 t.+ 1 sztl. lev. Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
La sede central de Tabacalera. Dos edificios para la historia de Madrid. Szerk.: Helena Iglesias. H.n., 1986, Tabapress. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kiadói egészvászon tokban.
Charles Diehl: Manuel d'art byzantin. Tome Prémier. Benne Dr, Moravcsik Gyula (1892-1972) bizantinológus névbélyegzőjével. Paris, 1925, Auguste Picard, XV+480 p. Francia nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerinc hiányzik, de a könyvtest egyben van.
Kupferstiche alter Meister. Sammlung des Reichsgrafen Wenzel von Nostiz-Rieneck. Porträtsammlung Sir Alfred Morrison - London. Versteigerung durch C. G. Boerner in Leipzig vom 10. bis 12. November 1927. (Árverési katalógus). Leipzig, 1927, Poeschel & Trepte, 2 sztl. lev.+ 198+(2) p.+ XXXIV (fekete-fehér képek) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, az első két lap sérült, j...
R. Bajkay Éva: Uitz Béla. Bp., 1977, Corvina, 12 p.+ 12 t. Magyar, angol, német és orosz nyelven. Uitz Béla műveinek 12 ofszet reprodukcióival. Kiadói kissé kopott karton mappában. 27x37 cm
A festőművészet remekei a Szépművészeti Múzeum klasszikus gyűjteményéből. Gerő Ödön előszavával. A Pesti Napló előfizetőnek készült kiadás. (Bp.), é.n. (cca 1900), Pesti Napló (Franklin-ny.), 7+(1) p. + 20 sztl. lev. + 20 (színes műmellékletek) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.