Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 41

Fábián József: Visgálódó és oktató értekezés a szőlő-mívelésről. A bor, égettbor, közönséges és fűszeres etzetek készitésének mesterségével együtt. Chaptal belső minister, Rozier apátúr, Parmentier, és Dussieux polgárok által. XXI réztábla rajzolatokkal. Frantzia nyelvből fordította, és külömb-külömbféle jegyzésekkel, azok között a szőlő-czúkor, és szőlőmag-olaj tsinálásának módjával megtoldotta nemes - -. 1-2. kötet. Veszprém, 1813-1814., Számmer Klára betűivel, 15 sztl. lev.+488 p.+XII (rézmetszetű képtáblák, rajtuk szőlőfajták képeivel, Karacs Ferenc munkái.) t. +2 (kihajtható mellékletek) t.; 7 sztl. lev. +698 p.+ 14 sztl. lev. Sérült, hiányzó borítóval, az 1. kötet címlapja hiányzik, a 2. kötetből a metszetek (IX) és a kihajtható melléklet (1) hiányzik, foltos lapokkal, aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel. Rendkívül ritka!
18931.

Fábián József: Visgálódó és oktató értekezés a szőlő-mívelésről. A bor, égettbor, közönséges és fűszeres etzetek készitésének mesterségével együtt. Chaptal belső minister, Rozier apátúr, Parmentier, és Dussieux polgárok által. XXI réztábla rajzolatokkal. Frantzia nyelvből fordította, és külömb-külömbféle jegyzésekkel, azok között a szőlő-czúkor, és szőlőmag-olaj tsinálásának módjával megtoldotta n...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Huszonkilencedik, a legújabb szakácsvényekkel, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal terítésével bővített kiadás. Gondosan átdolgozta és bővítette Wiesner Emil konyhafőnök, az Orsz. Nőképző-egyesület főzőiskolájának tanára. Számos szöveg közé nyomtatott ábrával. Bp., 1909, Athenaeum, XIX+484 p. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
18932.

St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Huszonkilencedik, a legújabb szakácsvényekkel, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal terítésével bővített kiadás. Gondosan átdolgozta és bővítette Wiesner Emil konyhafőnök, az Orsz. Nőképző-egyesül...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
25

Edvi Illés Pál: Népszerű gazdaságtan. Írta - -. A Magyar Tudós Társaság által koszorúzott néptanító könyv második kötetéből. Harmadik javított kiadás.   Pest, 1844. Eggenberger és Fia. 87 p. (Tart: A kertekről. A szőlőművelésről. Juh. Méh, macska, kutya...) Korhű kartonálásban
18933.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Huber Jó'sef - Rényesi Isidor' hasonlításai a természet templomában. Kisdedeknek és idősebbeknek minden jóra 's nemes serkentésül, úgy előadva, miként ő előterjeszté háza népének. - - után Dioszeghi Horváth Jó'sef. Kassa, 1832. Vajda X+3lev+100 l.+ 1lev. Címlap restaurált, néhány lapon foltok. Korhű kartonálásban, az eredeti papírborító felhasználásával. Példabeszédek a kert jelenségeiről Ritka.
18934.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Komsa Anna kipróbált szakácskönyve. Indianapolis, 1932., Testvériség Nyomdatársulat Rt., 238 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, az elülső kötéstáblánál sérült kötéssel, de könyv teljes, a lapok épek és hiánytalanok. Rendkívül ritka!
18935.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
19

Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Bp., 1904., Ifjabb Nagel Ottó, 207+8 (korabeli reklámok) p. Ötödik javitott és bővitett kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel, benne 1 gépelt receptlappal.
18936.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
14

1927 Az erdélyi gazdák zsebnaptára az 1927-ik közönséges esztendőre. Szerk.: Török Bálint. 58. évfolyam. Cluj/Kolozsvár, Minerva, 152 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18937.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Oláh Andor: ,,Fűbe fába az orvosság!" (Békés megyei népi orvoslás). I.-II. kötet. (Egybekötve) I. kötet: A Mirigy hét lánya, hét fia és hetvenhét unokája. (A népi orvoslás értelmezése, jellemzése). II. kötet: Adat-tár. (Békéscsaba, 1983. Békés megyei Tanács V. B. - Szegedi ny.). 195 p., 290+(2) p.+15 sztl. lev.(46 t) Megjelent 2000 példányban! Kiadói, keménytáblás, illusztrált papírkötésben, eredeti, illusztrált papírborítóval apró szakadással. DEDIKÁLT példány
18938.

Oláh Andor: ,,Fűbe fába az orvosság!" (Békés megyei népi orvoslás). I.-II. kötet. (Egybekötve) I. kötet: A Mirigy hét lánya, hét fia és hetvenhét unokája. (A népi orvoslás értelmezése, jellemzése). II. kötet: Adat-tár. (Békéscsaba, 1983. Békés megyei Tanács V. B. - Szegedi ny.). 195 p., 290+(2) p.+15 sztl. lev.(46 t) Megjelent 2000 példányban! Kiadói, keménytáblás, illusztrált papírkötésben, erede...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmívelésügyi minister megbízásából. Képekkel ellátták Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. Bp., 1908, Hornyánszky Viktor-ny., 398+1 p. Oldalszámozáson belüli egészoldalas fekete fehér táblákkal, a négy színes tábla nélkül Harmadik, bővített kiadás. Félvászon kötésben
18939.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
13

Krolopp Alfréd: Az aprójószág tartása és nevelése. A magyar nép számára Bp., é.n. Franklin-Társulat. 135 p. Szövegközti képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon kötésben.
18940.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Z. Tábori Piroska: Húspótló ételek hústalan napokra. Hústalan étrendek az egész esztendőre. A magyar háziasszonyok segítségére összeáll.: - - . Bp., [1940], Singer és Wolfner, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
18941.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Bíró Lajos: Sok vagyok. Pofátlan ínyencségek, botrányos finomságok. 153 recept a Bock Bisztró séfjétől. Szöveg: Lieberman Klára. Kép: Bakcsy Árpád. Törökbálint, én., T.bálint Kiadó.Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18942.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft