Babay József: Mi, huszonketten... Diákregény. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1932, Singer és Wolfner, 216 p.+ 16 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, erősen sérült kiadói papír védőborítóban, egy sérült és egy kijáró lappal
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák. Ford.: Tóth Tibor. Vojtech Kubasta rajzaival. Bratislava-Bp., 1984, Mladé letá - Móra. Kiadói keménytáblás félvászon-kötés.
De Gerando Antonina: Pali gyermeksége és ifjúsága. A 12-15 éves mindkét nemű ifjúság számára. Bp., 1889, Méhner Vilmos, 134+(2) p. Első kiadás. Kiadói festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, a gerincen kis sérüléssel.
Balla Ignác: Viz fölött és viz alatt. Regény. A magyar ifjuság számára írta - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1916, Singer és Wolfner, 124+(4) p. Első kiadás. Szövegközi illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány sérült, javított lappal.
Borbély László: Egy magyar fiú Kongóban. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 159+(1) p. A borító és az illusztrációk Nemes Török János munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
Havas Zsigmond: Rákosi fiúk. Ifjúsági regény. Toncz Tibor rajzaival. Bp., é.n., Forrás, 191 p. Szövegközi illusztrációkkal. A borító K. Sávely Dezső munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Adele de Leeuw: Könyvtáros kisasszony. Ifjusági regény fiatal leányok számára. Cateau de Leeuw rajzaival. Ford.: Benedek Rózsi. Bp., 1940, Dante, 179+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Marie Colmont: Hópacsirta. Ford.: Laczkó Géza. Biczó András színes rajzaival. Bp., 1940, Dante, 143+(1) p. + 8 (színes) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal.