Könyvek: Történelem

Tételek száma: 172

Imreh István: Erdélyi hétköznapok 1750-1850. Társadalom-, és gazdaságtörténeti írások a bomló feudalizmus időszakáról. Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
18391.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

18392.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

2 db aradi 13 vértanúval kapcsolatos könyv: Pintér Lajos :Az aradi 13 vértanú. + Egy címlap nélküli, a vértanúkart képekkel bemutató 24 oldalas kiadvány
18393.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Csorba József - Fricz Tamás - Szentpály-Juhász Miklós: Társutasok az őszödi úton. Kormányzás és kommunikáció Magyarországon 2002-2006. Bp., 2008, Kairosz. Kiadói papírkötés.
18394.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Táncsics Mihály: Életpályám. Kolozsvár, 1946, Lepage Lajos. 266 p. Modern pótolt papírborítóban, javított kötéssel, címlapon korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel.
18395.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Hermann Róbert: Duka Tivadar visszaemlékezése. Különlenyomat a FONS (Forráskutatás és Történeti Segédtudományok) IV. (1997) 2. számából. H.n., é.n., magánkiadás, 149-178 p. Tűzött papírkötés. A szerző, Hermann Róbert (1963- ) történész által DEDIKÁLT (Dr. Szele Lajosnak).
18396.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Bartis Ferenc: Rácsok között Romániában (Erdélyben éjfélkor virrad). A szerző, Bartis Ferenc (1936-2006) író, költő által DEDIKÁLT! Bp.,1988, Idegennyelvű Folyóiratkiadó Leányvállalat. Kiadói papírkötés.
18397.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Szekfű Gyula: Felelet a száműzött Rákóczi dolgában. Különlenyomat az Akadémiai Értesítőből. Bp., 1914., Benkő Gyula, 12 p. Későbbi félvászon kötésben, papírborítót ráragasztották, borítón aranyozott címkével, belső kötéstáblán Ex libris dr. Kovács József.
18398.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

18399.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Dr. György Lajos: Dr. Bitay Árpád emlékezete. Cluj-Kolozsvár, 1938, Erdélyi Iskola, 9 p. Kiadói tűzött papírkötés.
18400.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Anonymus: A néppártról. Röpirat. Bp., 1895. Grill K. 32p. Kiadói papírborítóval
18401.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

18402.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft