Johnathan Sunley - Kovács Tibor: Két év kormányrúdnál. Mérlegen a Horn-, és az Orbán-kabinet első félideje. Bp., 2000, Kairosz. Kiadói papírkötés, foltos.
2 db aradi 13 vértanúval kapcsolatos könyv: Pintér Lajos :Az aradi 13 vértanú. + Egy címlap nélküli, a vértanúkart képekkel bemutató 24 oldalas kiadvány
Csorba József - Fricz Tamás - Szentpály-Juhász Miklós: Társutasok az őszödi úton. Kormányzás és kommunikáció Magyarországon 2002-2006. Bp., 2008, Kairosz. Kiadói papírkötés.
Hermann Róbert: Duka Tivadar visszaemlékezése. Különlenyomat a FONS (Forráskutatás és Történeti Segédtudományok) IV. (1997) 2. számából. H.n., é.n., magánkiadás, 149-178 p. Tűzött papírkötés. A szerző, Hermann Róbert (1963- ) történész által DEDIKÁLT (Dr. Szele Lajosnak).
Bartis Ferenc: Rácsok között Romániában (Erdélyben éjfélkor virrad). A szerző, Bartis Ferenc (1936-2006) író, költő által DEDIKÁLT! Bp.,1988, Idegennyelvű Folyóiratkiadó Leányvállalat. Kiadói papírkötés.
Szekfű Gyula: Felelet a száműzött Rákóczi dolgában. Különlenyomat az Akadémiai Értesítőből. Bp., 1914., Benkő Gyula, 12 p. Későbbi félvászon kötésben, papírborítót ráragasztották, borítón aranyozott címkével, belső kötéstáblán Ex libris dr. Kovács József.