Nagy képes Világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik, közrem.: Borovszky-Fogarassy-Geréb-Goldziher-Gyomlay-Mika. IV. kötet: A középkor, 1.rész: A népvándorlás. Az Iszlám. Számos képpel, műmelléklettel, és térképpel. Budapest, é.n., Franklin-társulat, Révai testvérek, Korabeli félvászon kötésben
Dr. Matolay Géza: Gróf Teleki Pál élete és munkássága a magyar revízió szolgálatában. Bp., [1941], Halász Irodalmi és Könyvkiadóvállalat, 1 (színes) t. + 267 p. + 16 (fekete-fehér fotók) t. + 27 p. (Appendix, német nyelvű). Aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval.
Haidinger, Wilhelm: Erzherzog Stephan. Briefe an - - . Mit einer Einleitung und einem Porträt des Erzherzogen. Wien, 1897, S. Kende, 1 t.+ VII+(1)+193 p. Első kiadás. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé koszos borítóval, a képtábla foltos, az előtte lévő hártyapapír szakadt, a képtábla és a címlap nagyrészt elvált a fűzéstől.
Erődi Béla, Dr.: A török küldöttség látogatásának emlék-könyve. Budapest, 1877. Méhner. 1 díszcímlap + 72 p. Korabeli félvászon kötésben néhány lap ragasztott, egy-két firkával.
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet e...
Gehrig, (Oscar) Oszkár Dr.: Bombazáporban Európa kultúrája (Bp., 1943. Centrum.) VII+(1)+32p. Az angol és amerikai bombázások által a német és olasz műemlékekben okozott pusztítást bemutató kiadvány. Fényképpel illusztrált, kiadói papírborítóban kis kopással.