Szőnyei Tamás: Titkos írás 1-2. Állambiztonsági szolgálat és irodalmi élet 1956-1990. Bp., 2012, Noran. Kiadói kartonált papírkötés, 2. kötet alja foltos és hullámos.
Tóth László: Magyarország történelme. Bp., 1944., Gondolat Kiadás,(Pátria-ny.), 450 p. + 28 (két oldalas) t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül 10 dupla oldalas térképpel is illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel és gerinccel, 4 hiányzó táblával.
P. Szathmáry Károly: Az emberi mívelődés története. II-III köt. [Egybekötve]. Bp., 1881-1882, Tettey Nándor és Társa, XXII+275+(1) p., XXXII+319+(1) p. Másodi, javított és bővített kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli félbőr-kötésben, sérült, hiányos, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Christiani, Wilhelm Ernst: Universalhistorie alter, mittler und neuer Zeiten, 8.,11. (Eilfter),12.,14.,20. Bände. Wien,1794, Franz Haas, 4+XVI+399 p. ;1 t.+4+XVI+391 p.; 1 t.+4+XXIV+452 p.; 1 t. +4+IV+VII-XXIV+496 p.; 1 t.+4+XVI+306+XII+1 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, részben foltos lapokkal, két gerinc sérült
Pehm József (Mindszenty József): Padányi Bíró Márton veszprémi püspök élete és kora. Zalaegerszeg, 1934, Zrínyi. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, gerince kissé sérült, borítóján apró szakadásokkal, címlapon intézményi bélyegzővel és bejegyzéssel.
A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes" Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 19 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy tábla hiánnyal.
Pap Dénes: A magyar nemzetgyűlés Pesten 1848-ban. II. köt. Bp., 1881, Ráth Mór, 4 sztl. lev.+ 383 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült, javított gerinccel, kissé kopott borítóval