Thuróczy János: A magyarok krónikája. / Rogerius mester: Siralmas ének. Ford.: Bellus Ibolya, Kristó Gyula, Horváth János, Zsoldos Attila. Kristó Gyula utószavával. Millenniumi Magyar Történelem. Források. Bp., 2001, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
Bakonyi Béla: Jászay Pál történetíró életútja és munkái. A művész, Bakonyi Béla (1914-2001) által DEDIKÁLT példány. Abaújszántó,1993.,Abaújszántó Nagyközség Önkormányzata,(Miskolc,Borsodi-ny.) Benne 2 db Felsőzsolca címer címkével. Kiadói papírkötés.
Lukács Lajos Garibaldival a szabadságért - Dunyov István élete és működése 1816-89. Bp., 1968 Gondolat, Kiadói nyl kötés, kissé szakadt papír védőborítóval
Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1886, Franklin-Társulat, +4+192 p.+4 t.+2 mell. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva.Modern kartonálásban
Josephus Flavius: Flavius József ó-kori héber történetírónak, a galileai zsidó hadak főparancsnokának, a zsidó háboruról és Jeruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történt bevételéről irt hét könyve. Latinból forditotta és kiadta Dr. Istóczy Győző. Bp., 1900., Buschmann F., IV+503 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foxing foltos la...
Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Attila - Árpád - Szent István - Szent László - Könyves Kálmán - IV. Béla. Bp., 1914, Athenaeum, IV+152 p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, minimálisan kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Magyar a magyarért - a Felvidékért. Beszámoló. Bp., 1939, A Magyar a Magyarért Munkabizottsága, 112p. Papírkötésben, fotókkal és kihajtható statisztikai mellékletekkel. A címlap és a címkép, Horthy Miklósné portréja firkákkal.
Forradalom előtt. Buda-pesti tollrajzok és életképek Petőfi korából. Szerk.: Waldapfel József. (Bp., 1948), Franklin-Társulat. 212 p. + 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással, néhány kis folttal, egyébként jó állapotban.
Karsai Elek: Brit diplomáciai iratok az 1921. évi húsvéti királypuccs történetéhez. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XXXIX. évfolyamából. Szeged, 1968, (Szegedi Ny.), 106-139 p. Kiadói tűzött papírkötés.
Karsai Elek: A brit-magyar diplomáciai érintkezés történetéhez a polgári demokratikus forradalom idején. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XXXIX. évfolyamából. Szeged, 1969, (Szegedi Ny.), 314-325 p. Kiadói tűzött papírkötés.