Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Számos fekete-fehér egészoldalas illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
László Gyula: Árpád népe. Bp., 1988, Helikon. Badics Ilona, Dienes Ö. István, László Gyula, Marton Magda és Nagy András rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Fraknói Vilmos: A Hunyadiak és a Jagellók kora (1440-1526). A Magyar Nemzet Története IV. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Athenaeum. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, kihajtható mellékletekkel (facsimile kéziratok, dokumentumok, stb.) Kiadói díszes, aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, sérült gerinccel
Balla Antal 2 kötete: A legújabb kor világtörténete. Bp. 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 609 p. + 1 térképmelléklet. Harmadik, bővített kiadás. + A legújabb kor gazdaságtörténete. Bp. 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 300 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a gerincen kis sérülésekkel, kopással, belül jó állapotban.
Scott Elliot, [George Francis]: A primitív ember hajdan és most. Ford.: Schöpflin Aladár. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, lapszéli sérülésekkel, a címlapon bélyegzővel, egy kijáró képtáblával, kartontokban.
Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 t.+413+1 p. + 1 t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.