Robert J. Flaherty: Samoa. Berlin,1932.,Reimer Hobbing. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Elekes Dezső: Budapest szerepe Magyarország szellemi életében. Statisztikai közlemények. 85. kötet. Bp.,(1938), Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 241 p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel, borító elvált a könyvtesttől, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
A Magas-Tátra. Turistakalauz. Összeáll.: Dr. Vladimír Adamec. Bratislava, 1969, Sport. Térkép-mellékletekkel. Kiadói félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.