Gróf Széchenyi Béla: Kőkori lelet a Fertő-tava medrében. Néhány közleménynyel multjáról. Az őskori és embertani nemzetközi congressus emlékeül. Bp., 1876, Franklin, 38+2 p.+6 t. Átkötött modern egészvászon-kötés, a címlap felső részén hiánnyal, 4 tábla kijár.
Szendrei József: Miskolcz város története és egyetemes helyirata. IV. köt.: Miskolcz város története. 1800-1910. Miskolc, 1911, Miskolc Város Közönsége, 938 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Modern átkötött papírkötésben, az eredeti borítót rákasírozták a kötéstáblákra
Danielle Carton - Luc Carton: Venice deserted. 2020., Jonglez. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált a lezárt, COVID sújtott, kihalt Velencéről, ahogy még sosem láttad. Kiadói kartonált papírkötésben.
Apponyi Albert - Makoldy józsef: Pictures of Transylvania. (Képek Erdélyből) With pen and pencil by Joseph de Makoldy. Bp. 1920. Hornyánszky. 72 p. (Pár oldal kivételével csak képanyag.) Angol nyelven. Kissé foltos kiadói papírborítóban, enyhe szamárvüllel a borítón / In English, slightly damaged cover,
Dr. Hunfalvy János: Egyetemes földrajz, különös tekintettel a néprajzi viszonyokra. I. kötet: Dél-Európa. Bp., 1884, Athenaeum, (8)+767 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XII. kötet: Csehország (II. rész.) Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+680 p.+1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, kopott borítóval.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XI. kötet: Csehország (I. rész.) Bp., 1894, M. Kir. Államnyomda, XII+612 p.+1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, sérült kötéssel, foxing foltos lapokkal.