Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 190

Gróf Széchenyi Béla: Kőkori lelet a Fertő-tava medrében. Néhány közleménynyel multjáról. Az őskori és embertani nemzetközi congressus emlékeül. Bp., 1876, Franklin, 38+2 p.+6 t. Átkötött modern egészvászon-kötés, a címlap felső részén hiánnyal, 4 tábla kijár.
18012.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Szendrei József: Miskolcz város története és egyetemes helyirata. IV. köt.: Miskolcz város története. 1800-1910. Miskolc, 1911, Miskolc Város Közönsége, 938 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Modern átkötött papírkötésben, az eredeti borítót rákasírozták a kötéstáblákra
18013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
11

Szabó Mária: Kommandó (Bővített monográfia) Gyergyószentmiklós, 2021. F&F. Vasúttörténeti és helytörténeti munka Kiadói papíkötésben 586 p + képtáblák
18014.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Osváth Pál: Bihar vármegye sárréti járása leírása. Debrecen, 1996, Ethnica. Kiadói papírkötés. Könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói kissé kopott papírkötés. + 1896 Osváth Pál (1831-?) csendbiztos, helytörténeti író autográf levele feleségének, foltos, hajtott, 4 beírt oldal, 18x11 cm
18015.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

18016.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Danielle Carton - Luc Carton: Venice deserted. 2020., Jonglez. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált a lezárt, COVID sújtott, kihalt Velencéről, ahogy még sosem láttad. Kiadói kartonált papírkötésben.
18017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Házszabályok a Vegetabilis (növényi) életrenddel egybekötött "Kolozsvári Vizgyógyintézetben." K.-Monostorutcza 58. sz. Kolozsvárt, (1869.) Róm. Kath. Lyc. ny. 7p. Kiadói papírborítóban.
18018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Apponyi Albert - Makoldy józsef: Pictures of Transylvania. (Képek Erdélyből) With pen and pencil by Joseph de Makoldy. Bp. 1920. Hornyánszky. 72 p. (Pár oldal kivételével csak képanyag.) Angol nyelven. Kissé foltos kiadói papírborítóban, enyhe szamárvüllel a borítón / In English, slightly damaged cover,
18019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Dr. Hunfalvy János: Egyetemes földrajz, különös tekintettel a néprajzi viszonyokra. I. kötet: Dél-Európa. Bp., 1884, Athenaeum, (8)+767 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
18020.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

18021.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XII.  kötet: Csehország (II. rész.) Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+680 p.+1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, kopott borítóval.
18022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XI. kötet: Csehország (I. rész.) Bp., 1894, M. Kir. Államnyomda, XII+612 p.+1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, sérült kötéssel, foxing foltos lapokkal.
18023.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft