Batári László (1920-1997), 3 db mű: A II. világháborúban, a Don-kanyarban fagyhalálban elhunyt magyar katona portréja. Ceruza papír. Jelzett. Egyik lap szélén apró szakadással, egy másik lap kissé foltos. (3x) 24×17 cm
cca 1890 S. M. S. Freda (ex Fleur de Lys) nagy méretű fotó a polai kikötőben horgonyzó más vitorlás hajókkal. II. Fleur de Lys 1892-ben fedezte fel Nova Zemlyát a Jeges-tengeren, Bourbon pármai Henrik herceg (1851-1905), Róbert, Párma utolsó uralkodó hercegének testvére és a leendő Zita császárné nagybátyja parancsnoksága alatt. 27x21 cm / Anchorage of the Yacht Squadron in Pola. Numerous small ya...
1916 Osztrák-magyar haditengerészeti bombázógép G8, melyet 1916-ban gyártottak, lassít a vízen. Fotó gyűrődéssel 16x10 cm) / Autstro-Hungarian Navy airforce plane G-8 moving slowly on the water. G-8 went into service in September 1916 Engines: 3 239 hp Hiero (push) Span: 28 m; maximum speed: 125-130 kmh; crew: 3 Armament: 2 8mm machine guns; 800 kg of bombs 16x10 cm creased
cca 1915-1945 Vegyes katonafotók (közte kitüntetett katonatiszt, miskolci gyalogsági tisztiiskola csoportkép, stb.), 6 db fotó, változó méretben és állapotban
1910 Az S.M.S. Franz Ferdinand kimutatása az 1910 májusában fedélzetre lépett személyekről. A parancsnok nevében Marius Ratkovich korvettkapitány aláírásával és a hajó pecsétjével, / Namenverzeichnis for the month of May 1910. Four-page document signed on May 31, 1910, by Gesamtdetailkoffizier Korvettenkapitän Marius Ratkovich (born in 1870, gazetted Linienschiffkapitän on July 20, 1914) on behalf...
cca 1960-1970 A katonai ellátószolgálat története. I. rész: Az ellátószolgálat története a legrégibb időktől a feudalizmus kialakulásig, gépelt kézirat beragasztott képekkel, 224 p. Félvászon-kötésben, sérült gerinccel.