1914-1940 Herczog László Vác első magyar regattacsónak építő üzleti feljegyzései nagyméretű Posner üzleti könyvben. Egészvászon kötésben, hiányos, 42x27 cm
cca 1918-1930 Kézzel írt receptgyűjtemény kolozsvári és budapesti dátumozással, kb 50-100 recept füzetben és külön lapokon. Borító és néhány lap sérült
cca 1920 3 db különleges hanglemez, amely némafilmekhez készült a Paramount Publix forgalmazásában. A lemez a szokásosnál nagyobb méretű d: 40,5 cm, valamint belülről-kifelé játszották le. Ez a három példány a Troppen-Echte c. filmhez készült. Ilyen lemezeket csak rövid ideig gyártottak, egy technológiai zsákutca volt. / cca 1920 3 special sound discs made for silent films distributed by Paramount...
1929 Maróti Major Jenő (1871-1945) festőművész, grafikus autográf levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy elmaradt találkozó kapcsán ír. Két beírt oldal, Maróti Major Jenő autográf aláírásával, eredeti borítékban.