5 000 Ft
12,95 EUR, 14,29 USD
A Budapesti Ujságírók Egyesülete 1910-ik évi almanachja. Utazás az újságírás körül. Szerk.: Szerdahelyi Sándor. Bp., (1909), Budapesti Ujságírók Egyesülete (Révai és Salamon-ny.), 229 p.+ 58 sztl. lev. (hirdetések). Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi bélyegzővel. (A kötet központi témája az újságírás. Külön fejezet foglalkozik a jubiláns Pesti Hírlappal és Mikszáth Kálmánnal. Mikszáth, Heltai, Molnár Ferenc és Ambrus Zoltán írásaival. A reklámanyagban érdekes írások olvashatók többek között neves vendéglőkről, mint a Kommer-Gundel féle Virágbokorról, a Wampeticsről ill. az Uj Idők kávéházról.)